Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinél hogyan zajlott a hagyaté...

Kinél hogyan zajlott a hagyatéki eljárás?

Figyelt kérdés

Nálunk telefon becsültették fel az ingatlant- bemondás alapján- hivatalból senki nem jött ki. Pluszban hiányosak a felvett adatok..

Nekem kicsit fura, hogy senki nem ellenőrzi a valódiságot


...



2020. júl. 31. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekelne, mert pl. nekem csak nővéremnek küldtek levelet, hogy írja fel milyen volt apámnak... Meg a mi adatainkat...


Na már most ha én pl. nem tudom van-e hitele akkor úgyis előkerül.


Engem is êrdekel a téma.

2020. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy öröklés után nem kell adózni. Ha pl.felbecsülték az ingatlant x összegre, és magasabb áron adnánk el, akkor kell fizetni, nem??
2020. aug. 1. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Elviekben nem kell adózni, valóban, csakhogy a közjegyzői díj, az rúghat súlyos tízezrekbe, közel a százezres kategóriához.

Ez a hivatalos eljárás, és csak így adják ki a hagyatéki eljárás papírját.


Nekünk például az azóta a helyéről távozott, régi közjegyzőnk hanyagsága miatt, kérnünk kellett póthagyatéki eljárást, aminek 3 hónap (volt) a hivatalos ideje (az önkormányzati hivatal kérvényezésétől, majd átküldve a közjegyzőhöz, mindenhol kivárva a minimum 30 hivatalos ügyintézői napot), duplán kellett fizetnünk a hagyatéki eljárásért.

Az új közjegyző a póthagyatékit a régi alapján töltötte ki, nem is találkoztunk személyesen vele, csak magával a személyzettel, aláírtuk a papírokat, megkaptunk az előírt példányszámot (ahányan örököltünk), fizettünk, majd távoztunk.

DE, ha elsőre, nem lett volna slendrián az előző közjegyző, ez csak egyszeri díj lett volna. Így kétszer fizettünk közel 2x80 ezret.

((A két eljárás között közel 4 év telt el.))


A megörökölt ingatlant, ha 5 évig nem adod el, akkor nem adóköteles.

Ha viszont 5 évnél előbb eladod, akkor kell adót fizetni, de azt már nem tudom pontosan hogy van.

2020. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!