Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hölgyek! Miért van ez?

Hölgyek! Miért van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok lányok/nők!



Miért van az, hogy sokan alulértékelitek magatokat? Sok nő önbizalomhiányos. Ez csalódásoktól van? Esetleg olyan nőkkel hasonlítjátok magatokat össze akik, szerintetek jobbak nálatok?

Az a furcsa, hogy sok esetben olyan nőkről van szó akiknek, nem is lenne rá okuk. Tök szépek, csinosak stb. Mitől van ez?:/



2020. aug. 5. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiküknél más-más oka lehet.
2020. aug. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Igen ez tudom,hogy több oka lehet meg minden nőnél más. Én csak egy okot szeretnék tudni ha esetleg majd leírja itt egy nő:)

Kíváncsi vagyok, hogy egy alapjában szép, csinos nő miért nem érzi magát annak.🤷‍♂️

2020. aug. 5. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

0. Csalódás, eddigi rossz tapasztalatok férfiakkal. Ez minden esetben önvizsgálatra kényszerít.("Vajon tényleg bennük volt a hiba?")

1. Egész gyermekkora során a szülei napi szinten azt hajtogatták hogy semmire sem jó, dagadt...stb.

2. A mai világban napi szinten több százszor látjuk a "tökéletes testet, egy tökéletes belsővel megáldva" mind az interneten, tvben, újságokban, plakátokon. Az ott szereplő személyekhez is hasonlítjuk magunkat. Ezt tovább vezetve, egy átlagos ember nem fog úgy kinézni mint egy fogkrém reklám arca, mivel az nem is a valóság. De vágyunk rá hogy mi is "tökéletesek" legyünk.


Kicsit összeszedetlen, de remélem érthető. :D

2020. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as. Köszönöm, hogy leírtad!:)

Valahol sejtettem, hogy az ismert nők is közrejátszanak ebben. Viszont azt tudnod kell, hogy ok sem tokeletesek..meg akkor sem ha annak neznek ki.😊🙏

2020. aug. 5. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy az illetőnek van önbizalma, de olyan szinten gátlásos, vagy szociális fóbiás, hogy emiatt esetlen, félénk, visszahúzódó, nem tud megfelelően reagálni a különböző szituációkra, ami persze egy idő után visszahat, és emiatt tényleg alulértékeli magát.

Olyan is van, aki rejtegeti a nőiességét, mert korábban inzultusok érték (utcán megfogták a mellét, fenekét), így azt lehet hinni, hogy azért takargatja magát, mert azt hiszi, rossz alakja van.

És igen, a szülői dorgálásoknak is van hatása: Hogy nézel ki, mi ez a gönc rajtad, kinek akarsz tetszeni, magadnak?

2020. aug. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Köszönöm a választ!:)
2020. aug. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!