Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megvertek vagy nem is tudom...

Megvertek vagy nem is tudom szerintetek gáz?

Figyelt kérdés

Volt már 2 balhénk a gyerekkel.

Ő kezdte mind 2x a kötöszködést!

Egyszer megborult mikor ketten voltunk egymással szemben.

A másodiknál bocsánatot kért, Én meg hagytam az egészet és vettem a bocsánatot.

Harmadjára este buliból hazafele mentem és hátulról fejbe vágott utána elkapta a Nyakam, aztán a 2 haverja megfogott és úgy ütötte a Fejem...

Mikor ki szabadultam adtam a srácnak viszont kaptam Én is..

Sose balhéztam csak ezzel a sráccal, mert mindig emberkedik!

Most olyan szarul Érzem Magam.

Rombolta az Önbecsülésem ez az egész, egyébként nem vagyok balhés sose ütöttem meg senkit, mindig próbáltam megbeszélni.

25 éves fiú.



2020. aug. 23. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Foyltatólagosan (mert többször is) és csoportosan elkövetett garázdaság+ a túlerővel szemben védekezni képtelen személy elleni testi sértés.


"A Büntető Törvénykönyv 339.§ szerint az felel garázdaságért, aki kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít. Fontos elem, hogy ez másokban megbotránkozást, vagy riadalmat keltsen. Ekkor még csak vétségként jelenik meg a cselekmény. Ám ezt sem szabad könnyelműen kezelni, hiszen két év szabadságvesztés lehet belőle. A törvény felsorol olyan tényezőket, amik a büntetést növelhetik. Ha valaki ezt a kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást


csoportosan,

a köznyugalmat súlyosan megzavarva,

fegyveresen,

felfegyverkezve vagy

nyilvános rendezvényen követi el, már három év börtönre is ítélhető."


.

esti sértés


164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.


(2)Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon belül gyógyul, könnyű testi sértés vétsége:2 év


(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon túl gyógyul, súlyos testi sértés bűntette: 3 év.


(4) bűntett: 3 év: könnyű testi sértés


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére, illetve


c) a bcs. elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére.


................


Nálad egészségre káros hatással van, mert lelki sérülést, depressziót okozott.

2020. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor kihívták a rendőröket.

Azt nem tudom hogy ki..

Azt mondták Nekem hogy hiába volt Önvédelem ha feljelentem Én is megjárom, mert a gyereknek bele talpaltam a szájába.

Mondtam hogy 3an hátulról, megtámadtak mit kellett volna csinálnom? Sőt a szemtanúk is mondták..

2020. aug. 24. 08:10
 3/11 A kérdező kommentje:
21-23 év körüliek voltak a támadók.
2020. aug. 24. 08:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nos,ez esetben orvosnál látleletet kell adni,és utánna azonisa
2020. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azonosítani a támadokat*
2020. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És feljelenteni őket,kb 7 évet kaphat
2020. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De Nekem csak egy picike seb van a homlokomon az egyik ütéstől..

Neki meg felszakadt a szája, a másiknak meg lila az oldala..

De mondjuk a kamera felvételén is ott van hogy ők támadtak meg hátulról.

2020. aug. 25. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

És hogy történt?

Vagyis nyugisan sétál a utcán és egyszer csak hátulról megütöttek?

2020. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mert úgy értve,hogy nem láttad hogy jönnek utánnad?

Vagy hogy nem hallodtad hogy jönnek utánnad?

2020. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát , próbáld meg, hogy "okos enged,szamár szenved"

Tehát,legközelebb,ha nyomatja a hülyeségeit, akkor kábé így mondd azt neki, hogy "Oké, legyen igazad". De inkább csak gondold; tehát próbáld meg nem fölvenni, ahogy kötözködik. Ne is nézd levegőnek, de valahogy próbáld elérni azt, hogy ne tudjon fölhergelni, fölmérgesíteni. Csak "hagyd jóvá" a hülyeségeit; tehát fogadd el, hogy ez az ő szellemi szintje/álláspontja, de ezt ne mondd így bele az arcába, tehát a szellemi szintjés részt; az álláspontjást azt lehet. De szóval őtőle ennyi telik. Hogyha viszont meg így is neked megy és el kezd pl ütögetni, lökdösni, akkor az már keményebb dió. Mert ha pl még megpróbálnád hívni a rendőrséget, vagy valami segélyhívót, akkoris lehet, hogy becsórnák a telefonodat; elfutni meg nem feltétlenül tudsz; ha meg lepaprikasprézed; akkor meg azt ő megjegyzi. (Vagy lehet pl kitépik a kezedből és azt is rádfújják még amellett, hogy megvernek) Mert szerintem az pl , hogy megpróbáld vele/velük értelmes ember módjára megbeszélni, az befuccsolna, mert csak az jönne le neki, hogy "gyáva vagy",és nem mersz kiállni ellene, lehet, hogy tovább lökdösne. De szóval ez így nem jó. De szal legjobb az lenne, ha meg lehetne azt tenni, hogy tudomásul veszed, hogy őtőle ennyi telik, és akkor sose hagyod hogy felhecceljen, nem veszed fel a kesztyűt.

2020. szept. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!