Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség FPS és Hz...

Mi a különbség FPS és Hz között? Az FPS-t tudom, a Hz érdekelne.

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően hasonló. Az FPS az Frame Per Secundum azaz hány képet tud az adott eszköz egy másodperc alatt megjeleníteni.

A Hz az 1/sec a frekvencia mértékegysége. Bármilyen periodikus dolognak lehet frekvenciája, egy inga lengésének, egy tó hullámzásának stb. Ugyanígy van a monitornak egy kép frissitési frekvenciája ez adja meg, hogy hány képet jelenít meg egy másodperc alatt. Az is felfogható egyfajta FPS értéknek.

A játékokban szereplő FPS azt mondja meg, hogy a program egy másodperc alatt hány képet tud előállítani, ami kell a játék működéséhez (pl. egy lövés esetén kell ahhoz, hogy tudja, hogy merre és mire céloztál az adott pillanatban).

2020. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az FPS-t tudtam. Mostmár nagyjából a frekvenciát is értem.
2020. aug. 26. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs az lemaradt, hogy a frekvencia azt mutatja meg, hogy egy másodperc alatt hányszor "zajlik le" egy periodús. Pl. nézzünk egy hintázó gyereket. Először elől van, majd középen lesz, elmegy a hátsó pontig elindul előre, megint középen lesz és végül megint előre kerül. Ez egy periódus. A frekvencia itt azt fogja megmutatni (Hz), hogy egy másodperc alatt hány ilyen "lengés" zajlik le. Jellemzően a gyorsabb folyamatoknál (ami egy másodperc alatt többször lezajlik) adjuk meg ezt frekvenciával (Hz), a lasabb folyamatoknál ennek a reciprokát a periodus időt adjuk meg. Pl. A nap 24 óránként kell fel, ez is egy periodikus folyamat, de itt elég hülyén nézne ki ha Hz-ben adnánk meg és senki nem értené (0,000011574 Hz lenne) de azt, hogy a periodus idő 24 óra azt mindenki érti.
2020. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!