Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindenhonnan azt hallom, hogy...

Mindenhonnan azt hallom, hogy álmunkban nem tudunk meghalni, pedig esküszöm, nekem már "sikerült" egyszer. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Mindenki csak kuncog rajtam,amikor szóba kerül a téma és elmesélem - bizonygatják,hogy képtelenségeket állítok...
2008. nov. 27. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

èn is haltam már meg álmomban. marha rossz érzés. egyböl fel is ébredtem rá. szóval meghalltam, és egy pillanatra láttam magamat kivülröl (persze álom volt csak) abban a szituban ahol meghaltam, és abban a pillanatban felriadtam.

èn gyerek koromban zuhatam sokat álmomban, és arra ébredtem fel hogy a hátamra zuhantam. vagy is tényleg mintha leestem volna.


engem azért röhögnek ki mert volt egy láthatatlan barátom gyerek koromban.

2008. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én is láttam magamat kívülről!Tudom,nagyon klisének hangzik,de olyan volt,mintha egy plafonról lógó kamera szemszögéből láttam volna magam a földön feküdni.Aztán a kamera lassan távolodni kezdett és kicsit elfordult is közben.

Azután csak homály...felébredtem.

2008. nov. 27. 09:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Én többször is meghaltam már, de akkor mindig volt valamiféle halálon túli életem...
2008. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert biológiai szempontból nem halhatsz meg álmodban, az agy ugyanis védi magát, pl: REM fázisban, amikor az álmok túlnyomó többsége történi a vázizmok ideiglenesen lebénulnak.

Az természetesen teljesen más tészta, hogy te azt álmodod meghaltál, ennek nincs akadálya, de ettől még fizikailag nem halsz meg egy percre sem! Ha mégis, akkor ott komoly baj van, és azt nem az álmok okozzák...

2008. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is haltam már meg álmomban. Vízbe fulladtam. Én még a temetésemen is ott voltam, és vigasztaltam anyukám, hogy ne sírjon. De hát ő nem hallott engem. Egyébként a kertünkben ástak el, és a koporsómban a temetés előtt megnéztem magam.
2008. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ó,igen!Tényleg kétértelmű a kérdés!

Na,hogy elsimítsam:Azt szokták nekem mondani(tehát több helyről is hallottam):"Nem álmodhatod azt,hogy meghaltál,mert akkor tulajdonképpen biológiailag is halott lennél már."

A kommentáló kollegák elbeszélései alapján (is) e mítoszt személy szerint cáfolom...

2008. nov. 27. 20:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! én azt álmodtam, hogy egy olyan vonatban mint a házunk leszúrtak valami cicababák... :D de félelmetes volt... Amikor felébredtem, éreztem a helyét ahol megszúrtak, mert én is láttam magam kívülről. Amúgy én már hallottam olyat, hogy két ikerpár halálát megálmodta egy emberke egy bulin, úgy hogy nem is ismerte őket... Szerintem nem mindegyikben, de képesek vagyunk meghalni álmunkban
2008. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán álmodhatod azt, hogy meghalsz (csak ugye ettől leginkább felébred az ember) - és még olyan testen kívüli élményt is álmodhatsz, amit itt leírnak.


Én már többször álmodtam olyat, hogy kívülről (hátulról) nézem magam, miközben megyek álmomban. Úgy, mint néhány számítógépes játékban. Valószínűleg azért is álmodtam ilyet, mert láttam már ilyen játékokat.

2008. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Pár napja láttam magam álmomban a fürdőkádban meghalva. Megdöbbentő, mély nyomot hagyott ez bennem. A fürdőkád egyik végében fürödtem én - a tudatom - s onnan figyeltem a fürdőkád másik végében meghaló testemet. Eltartott pár percig míg rádöbbentem, hogy láthatom én ott a saját testemet, amíg én itt vagyok. Rájöttem kettéváltam szellemre és testre. A halott testem arca békességet árasztott, de ez engem akkor sem hagyott nyugodni. Kiszáltam a kádból, és valami féle ismeretlen ősi erővel félkézzel rántottam ki a testemet a kádból. Ebben a pillanatban ébredtem fel arra, hogy alig bírok beszívni a testembe egy mákszemnyi levegőt is. Tulajdonképpen fulladtam. A levegő utáni kapkodás összrándította testemet, úgy, hogy a valóságban felültem az ágyon, s ekkor azonnal sírásba kezdtem. Félelmetes érzés volt menni a halál felé, mégis - nem tudom miért - jó érzés volt arra menni.
2008. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Nekem majdnem hetente visszatérő álom az, hogy lezuhanok valahonnan. És utánna mikor felriadok akkor teljesen olyan bizsergő érzés fog el mintha "becsapódtam" volna. Mit ne mondjak nagyon szar.
2008. nov. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!