Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri jónak lenni?

Megéri jónak lenni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, én az voltam és romokban az életem.
2020. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A "jónak lenni" dolog nem anyagiakban tesz gazdaggá. Olyan tudatállapot, amit nem nagyon lehet sokáig fenntartani, mert az ember nehezen viseli el az igazságtalanságot, vagy azt, ha kiszúrnak vele.
2020. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elolvastad a "Légy jó mindhalálig"-ot, vagy mi?
2020. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2*Sü ***** válasza:

Megéri = nekem jó, más meg nem feltétlenül számít.

Jó = objektíven nézve jó, helyes, akár annak ellenére is, hogy személy szerint nekem nem az.


Ha te a tetteidet az alapján ítéled meg, hogy neked megéri-e, akkor könnyen fogsz olyan döntéseket hozni, ami azon az áron jó neked, hogy másnak ez rossz. Így nyilván más ezt nem fogja jónak tartani. Jónak lenni nem azért szokott lenni az ember, mert megéri, hanem mert helyes. Az más kérdés, hogy sokszor az ember tettei és döntései visszahatnak, ha jót teszel másoknak, akkor a hasonló értékrenddel rendelkezők szintén jót fognak tenni veled. De nem ezért választja az ember a jót. Ha azt méregetve választod a jó cselekedetet, hogy megéri-e, akkor az csak látszólag jó cselekedet, de valójában csak egy előnyös „üzlet”, semmi más.


„Mert, ha embertársaddal jót tettél, mit akarsz még? Nem éred-e be azzal, hogy természeted szerint csináltál valamit, hanem még jutalmat is kívánsz érte? Mintha a szem fizetést kérne azért, mert lát, és a láb azért, mert jár! Mert amint ezek a testrészek arra termettek, hogy alkatuknak megfelelő működésükkel betöltsék sajátos feladatukat, úgy az ember is, aki tulajdonképpen azért születik, hogy jót tegyen, ha valami üdvös vagy közhasznú tevékenységet fejtett ki, csak azt tette, amire rendeltetett. S ezzel már meg is kapta a maga jutalmát.” (Marcus Aurelius)

2020. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. Jónak adva előmagad legyél dörzsölt be adj semmit csak úgy seninek. Ha tisztelnek tiszteld vissza. Ennyi nem éri meg! Farkastörvény van.
2020. aug. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Farkastörvény a birkák között?
2020. aug. 28. 07:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.

2020. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval mindegy mit csinálunk, úgyis ugyanaz a vége?
2020. aug. 28. 10:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen. Nálam ez nem mérlegelés kérdése. Így szeretek tükörbe nézni.
2020. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megéri lónak lenni?
2020. aug. 28. 13:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!