Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miert szamit bunkosagnak ha...

Miert szamit bunkosagnak ha szorakozohelyen vagy presszoban / kocsmaban a kovetkezo hangzik el: “Szia, lesz ket Koktel es 2 sor.”?

Figyelt kérdés

Altalanos megitelese ennek a beszednek az, hogy bunkosag a szemelyzettel szemben igy beszelni.


Problema:

A koszones utani “lesz egy...” hanyagolja a keres format, ehelyett kijelento modban mar eleve 100%-nak veszi hogy amit o ker az lesz, tehat a szemelyzettol megfosztja annak a lehetoseget hogy elutasitsa a kerest, hiszen keres el sem hangzott, csupan egy kijelentes.

Meglatasom szerint sokan abban latjak a bunkosagot a “Szia, lesz egy...”-ben hogy nem adja meg a keres elutasitasanak a lehetoseget a szemelyzet reszere, nem vonja be egy parbeszedbe ami “illendo lenne”.


Ez igy igaz is, de a problema a kovetkezo:

Ha en mint vasarlo beterek egy szoban forgo helyre, akkor ott a szemelyzet azert van hogy elvegezze a munkat azaz kitoltse a 2 koktelt es 2 sort, ez a feladata, hogy kiszolgaljon.

Az a meglatasom, hogy a szemelyzet ugyan elvallalta a munkat, felveszi a fizeteset de a felallast hogy en kivalasztom, hogy mit iszok es o azt kitolti en meg kifizetem mar nem fogadja el. Meltatlannak erzni es megalazonak, tudattalan, talan maganak is hazudva.

Eppen ezert nem ismeri el azt hogy amit en kivalasztok az lesz, (mert persze azt fogja kitolteni amit kerek) szeretne eldemozni hogy mi haverok vagyunk es en MEGKEREM valamire, szivesseget kerek, hogy legyszives, kerek ket koktelt es ket sort.

En elhiszem hogy kellemesebb az erzes, hogy o ezaltal allandoan szivesseget tesz de ez hazugsag.

A Szia, lesz egy... teljesen helyen valo mert nem szivesseget kerek hanem igenybeveszem az altala nyujtott szolgaltatast (kivalasztom-kijelentem, hogy mit iszom) es ebben nincs benne a szivesseg keresnek a demozasa.

A koszonost elotte es az elkoszonest helyen valonak latom.



#illem #kocsma #Pultozas
2020. szept. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Hogy valami miért számít annak..?

Mert valakinek olyan a megítélése, hogy neki ez már annak számít.

Szerintem ez semmi másról nem szól, csak tisztelet és udvariasság.

Olyan helyen dolgozom, ahol nálam is gyakran elhangzik a lesz ez vagy az...

Ez a munkám, ezzel jár.

Néha fiatal srácok is úgy jönnek oda, hogy se köszönés, semmi ,csak lesz...

Erre szoktam azt mondani hogy persze, lesz, ha kérsz...

A többségnek leesik és legközelebb normálisan kéri, amiért jött.

Alapvetően türelmes és udvarias vagyok, nem azért mert ez a munkám, hanem mert jobban érzem így magam. De nekem is van rosszabb napom és sokkal könnyebb úgy dolgozni, ha ilyen apróságok nem frusztrálják az embert. Szerintem ügyfélnek, vendégnek, vásárlónak is fontos, hogy milyen minőségben kap egy kiszolgálást és ezek az apróságok sokkal türelmesebbé, kedvesebbé teszik a dolgozót.

Épp ezért egyikünknek sem mindegy hogy lesz vagy kérek...

Én is vagyok valahol ügyfél vásárló stb, ott is próbálok úgy viselkedni, hogy aki dolgozik annak ne elvegyek hanem hozzá tegyek a napjához. Nem tudom ez így érthető e?

2020. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem az. Ha normálisan mondják, köszönnek. Hiszen a pultos is úgy kérdezi a törzsvendégeket, hogy lesz a szokásos....

Vagy rendelés végén, lesz még valami.

2020. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2/2 Megvilagito ereju a vege!!! Ez absolute sakk-matt. “Lesz meg valami?” Ez elhangzik sokszor es soha nem volt vele bajom es soha nem is lattam, hogy barkinek baja lenne vele.


Itt a szemelyzet nem akar demozmi, hanem munkaszerzodesevel vallalt szerepben marad es ez nem megalazo.


(Nem akarom hozza hasonlitani, de a kukas munka sem megalazo, mert az igeny adott es el kell vegezni, torvenyszeru hogy lesz kukas, igy torvenyszeru hogy letezik, nem kell derogalni.€

2020. szept. 4. 20:37
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze letezik bunko hangnem, es a koszomes elmaradasat bunkosagnak tartom.

En onmagaban csak a “szia, lesz egy”-el foglalkozom.

Ha torzsvendeg kialakitott egy mar mar haveri viszonyt akkor van talapzata az allando kernek szepennek stb, de egy evtizedekig tarto szakmai-uzleti / vevo-elado kapcsolatot ne rakjunk egy lapra egy egyszeri koktelleresnek hajnali 1 kor.

2020. szept. 4. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Igazából nincs jelentősége. Kicsit sarkosan nézed a dolgot és fontos, hogy neked legyen igazad egy ilyen jelentéktelen dologban a pénzedért .

A személyzet meg abból kapja a fizetését, aztán elfogadja, hogy nem mindenkinek megy a kérem..

Az első hozzászólásomban is arra próbáltam rávilágítani, hogy ez inkább jó modor kérdése.

Kereskedelemben, méginkább vendéglátásban nagyon sokféle és elképesztő modorú ember van. Ez a lesz vagy nem lesz szinte apróság, ahhoz képest, hogy némelyik ember az akárhány forintjáért milyen stílust enged meg magának.

Aki dolgozott már ilyen helyen, annak inkább egy kellemes pillanatnyi felüdülés, ha valaki udvarias formában tudja kifejezni magát. Én is gyakran rácsodálkozom, mert annyira nem jellemző.

2020. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet valaki kedves, udvarias "lesz egy" használatával, mint ahogy bunkó is lehet, pedig úgy mondta, hogy "kérek". Pl. Van, hogy nem köszön (még köszönésre sem), csak rögtön annyit mond, hogy kérek ezt vagy azt.

Nem ezen múlik. Nekem ez olyan mint a tegezés/magázás. Magázva is lehet valaki tiszteletlen és tegezve is lehet tiszteletet adó.

2020. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Biztos én vagyok valami Marslakó, de én mindenkivel udvarias vagyok.

Nekem evidens, hogy köszönök kifelé és befelé, a pincértől KÉREK és megköszönöm. A céges takarítónővel ugyanazt a hangnemet ütöm meg, mint mondjuk a vezérigazgatóval.

Így neveltek, nem is tudnám másképp, mert én érezném kényelmetlenül magam.

2020. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

a ,,lesz egy" udvariatlan

tanuld meg: kérek, köszönöm!

A te logikád mentén haladva a fejedre is szarhatna hisz végül is te is tudod hogy a ,,lesz egy" nem éppen a legudvariasabb mégis azt használod (az egy másik dolog ha fáradt vagy) és nem te adod a pénzt neki, te csak egy elégedetlen kuncsaft vagy aki miatt őt ki rúghatják.

Nem kell ennyire magadra venni, tudod lehet hogy a nap végére fáradt meghalt valakije stb (ha most be mered dobni a ,,De ahhoz nekem semmi közöm. viselkedjen velem normálisan!" kártyát én esküszöm hogy agyonv3rlek.....XD na de a lényeg akkor ki ütközik hogy csak a szót tudod jól forgatni de logikád és empátiád nulla.azt az 5 percet meg csak ki bírod valahogy te árva csalán.

de addig is tanulj meg együtt érezni és gondolkodni.


a gyk-es emberkéknek: a kártyás részlet

nem minősül fenyegetésnek/megfélemlítésnek.

nem is annak szántam.

:)

2020. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy beszélsz, ahogy akarsz. A csapos meg úgy haragszik meg, ahogy ő akar.


Szerintem egyszerűbb a kérem/köszönöm, de nem sértődnék akkor sem meg, ha csapos lennék és azt mondanák nekem, hogy "lesz egy...".

2021. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na pont a nyár végén pofoztam fel egy ilyen lesszező bunkó primitív vendéget! Az biztos nem tenné fel ezt a kérdést,és egy életre megtanúlta!
2021. márc. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!