Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mikor és hogyan...

Szerintetek mikor és hogyan fog kihalni az emberiség?

Figyelt kérdés

Pár száz év múlva már? Pár ezer év múlva? Csak évtízezredek múlva?

Környezeti vagy nukleáris katasztrófa miatt? Genetikai mutáció következtében?



2020. szept. 5. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudni
2020. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
60%

Szerintem a mesterséges intelligencia az, ami a vesztünket okozza majd.

Hogy Elon Muskot idézzem (nem biztos hogy pontosan, már nem emlékszem teljesen rá hogy mondta):


"A mesterséges intelligencia olyan, mint amikor utat építész, de útban van egy hangyaboly.

Nem akarod őket bántani, de az út fontosabb.

Úgyhogy viszlát hangyaboly."


Ezért (is) hozta létre a Neuralinket, ami nem egy "külön álló" MI lesz, hanem az emberi agyba beültetett, ezáltál az MI egybe olvad az ember tudtával.

2020. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem csak külső(űrből érkező) fenyegetés végezhet az emberi fajjal. Vagy ha leállnánk a szaporodással... Nem tudok hinni benne, hogy egy biológiai/nukleáris/környezeti katasztrófa például kitudná irtani az egész Föld lakosságát. Biztos vagyok benne, hogy valahol eldugottan maradna pár ember, akik szép lassan újra be tudnák népesíteni a bolygót.

De hogy mikor... hát nyilván erre nem lehet válaszolni.

Persze mondhatjátok, hogy naiv vagyok, amiért azt gondolom, hogy az ember nem tudja kiirtani saját magát. De nem tudom elképzelni, hogy bármilyen ember okozta okból, a Föld összes lakója meghaljon.

2020. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meteor..bármikor

VAn hogy csak napokkal előtte vesznek észre egyet.. nem kell ide több 100km-eres, elég egy fél km-eres aztán szevasz

2020. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
41%

Túlnépesedés.

Egy idő után a Föld nem lesz képes ellátni az embereket, mindenki éhezni és szomjaznj fog. Nyilván a bűnözés is jelentősen megemelkedik, hiszen sokan lennének, akik ezt az utat választanák a túlélés érdekében. A maradék ivóvizet bemocskoljuk, járványok terjednek el, a kórházak pedig nem lennének képesek ellátni ennyi embert. Szerintem a legtöbben betegségben/éhezés-szomjazás miatt haláloznának el.

2020. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
41%

Vagy megjelenik egyszer egy "Covid-67" ami megállíthatatlanul terjedne, és halálos is lesz.

(vagy pl valami szuperbaktérium, ami ma is létező dolog, olvassátok utána)


De ahogy a 3-as is írta,szerintem az emberiség már most is "kiírthatatlan" akár egy csótány.A következő évtizedekben hatalmas áttörések jöhetnek az űrutazásban, de akár egy 3.VH utáni sugárzást is túlélnénekk pár (tíz) ezren bunkerekben, max akkor pusztulnánk ki ha összeütköznénk egy olyan kisbolygóval, ami egy olvadt gömbbé változtatná a Földet. (aminek az esélye majdnem 0)

2020. szept. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!