Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért menekülnek Malfoy-ék?

Miért menekülnek Malfoy-ék?

Figyelt kérdés
A Harry Potter utolsó részének a végén(Harry Potter és Halál ereklyéi 2) mikor már kiderült, hogy Harry még él és utána mentek Voldemorték akkor Narcissa, Draco és Lucius Malfoy menekült valahova. Hova és miért?
2020. szept. 22. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

mert rájöttek hogy nagyon ráb..tak azzal hogy a Nagyúr szolgáivá váltak és emiatt Harry és csapata alaposan el fogja őket páholni.

Mentik a rektes irhájukat amíg tudják és reménykednek benne hogy Voldemort mégegyzser visszatér és ők újra a szolgái lehetnek.


Reméljük egyszer Rowling kijózanodik annyira, hogy megírja a folytatást!

2020. szept. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, én nem így látom, mint az első hozzászóló. Hangsúlyozva, hogy csak a filmeket láttam, de azt többször is.


Én úgy vettem észre, hogy Narcissa aggódik Dracoért. Amikor Pitonnál járnak, akkor el is mondja, hogy nem tudja, mit akar Dracoval a Nagyúr, hiszen ő csak egy gyerek. Mint anyának, érthető az álláspontja, hogy félti a fiát. Ráadásul Narcissa PONTOSAN tudta, hogy Harry életben van, hiszen, amikor Voldemort az erdőben eltalálta a pálcájával, ő ment oda megnézni, hogy életben van-e Harry. Megkérdezte, hogy él-e még Draco, és mikor Harry igent intett a fejével, akkor mondta, Harryra, hogy meghalt. Becsapta Voldemortot, hisz már elege volt abból, hogy félelemben élnek, a férje is halálfaló, kényszerítve vannak az egészre. Luciuson is látszott, hogy retteg, amikor Voldemort elkérte a varázspálcáját, egyben az is igaz, hogy Lucius szerette másokkal szemben fitogtatni a hatalmát.

Amikor Voldemort eljött a Roxfortba, eldicsekedni, hogy Harry Potter halott, és azt mondta, új követőket gyűjt (mellesleg aljas mód, aki nem állna mellé azt megölné), elsőnek Dracot hívja az apja, de ő nem mozdul egészen addig, míg Narcissa, az anyja nem teszi ugyanezt.

És elérkeztünk, ahhoz a jelenethez, amire kíváncsi vagy:

Narcissa elindul a fiával "karöltve" a rombolt hídon, mert távol akarja tudni a fiát az egész rombolástól, Lucius pedig csak követi őket.

A 19 évvel későbbi jelenetben ott is van Draco a feleségével, és a fiával. Megfér a Potter-Weasley varázsló családok mellett.

Egyébként Olivander is azt mondta, amikor Harry odaadta neki Draco varázspálcáját, hogy változást érez a lojalitásában. Vagyis Draconak is elege volt Voldemort kegyetlenségéből. És amikor Harryt elé hozzák eltorzított arccal, bár felismerte Harryt, mégis úgy tett, mint aki nem ismeri. Ott volt Draco akkor is, amikor Charity Burbage-t felzabáltatja Voldemort a kígyójával, miután a halálos átkot mondta rá. Lehetett látni Draco arcán a szörnyülködést. Szóval neki is épp annyira elege lehetett, mint Narcissának, csak épp az okai voltak mások.

A végső csata pedig épp elég indokot adott arra, hogy elmenjenek. Narcissa nem akarta elveszteni a fiát.

Szóval ennyi a miért. És a hova is ezek után azt hiszem egyértelmű: haza, de legalább is minél távolabb Voldemorttól.


Hozzáteszem az egészhez még: nem vagyok sem Draco, sem Malfoy fan. Egyszerűen csak értem a karakterek egyes motivációit.

2020. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!