Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész kiskorom óta ringatom...

Egész kiskorom óta ringatom magam, a mai napig nem tudtam leszokni róla - mi lehet az oka és hogy lehet ettől megszabadulni?

Figyelt kérdés

Lassan 22 éves vagyok, és bár itthon nem foglalkoznak ezzel, engem zavarna, ha bárki megtudná. Mivel 19 éve így alszok, ezért nekem ez megszokott és mondhatni jó is, azért tudom, hogy nem normális.

Mi okozza? Esetleg valami mentális baj?

Pár hónapja hallottam erről először, hogy önringatás gyerekek esetében egyfajta biztonságérzést biztosít, ami bizonyosan igaz lehetett anno, de mára? Aligha.

Pár hetente egyszer már sikerül nem így elaludnom, olyankor hason fekszem, de az tényleg ritka, mert sokkal jobb nekem ringatózva elaludni.

Hogy szabadulhatok meg a ringatózástól? Van rá bármi mód, ami azért nem valami drága akármi? :D



2019. ápr. 18. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint az ujjszopás. Nyugtatóan hat. Önjutalmazás egy formája. Valószínűleg valamilyen szorongásos eredetű pótcselekvés.
2019. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyerekként biztos, de ennyi év után szerintem nem a biztonságérzeted biztosítása motivál erre, hanem egyszerű megszokás. Ha neked jó így, csináld, ha zavar, ne csináld. "Aki álmos, elalszik": én ezt mondtam magamnak 14 évesen, amikor elhatároztam, hogy le fogok szokni az ujjszopásról. Fura volt egy darabig anélkül elaludni, olyan totális hiányérzet, vagy micsoda volt, nem is tudom. De én nagyon nem akartam már tovább csinálni és ez nagy motiváló erővel bírt számomra ahhoz, hogy egy ideig tovább tartson az elalvás meg fura legyen, de én le akartam szokni és sikerült.
2019. ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!