Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szürke szín kedvelése mit...

Szürke szín kedvelése mit vált ki belőled?

Figyelt kérdés
Nekem valamiért mindig a szürke volt a kedvenc. Régóta hordok egy egyszerű semleges szürke színű kardigánt mellé szürke cipővel. Eddig próbáltam kideríteni a kedvenc színemet mint kék, rózsaszín...de fel se tűnt nekem már meg van. Sőt szürke táskám is van amivel kiegészíthetem a szerelésem. Max a farmerom kék, de néha van szürke nadrágom is. Szerintetek milyen emberre sugal az ha kék vagy piros helyett a szürke színt szereti? Más is szereti ezt esetleg? Olyan ritkának érzem magam emiatt :D...bárkit megkérdezek mindig vagy kéket, pirosat, zöldet és a többi átlagos színeket mondják. Ritkán hallok szürkét. Mennyire unalmas amúgy a szürke? Nekem nem az. Lány vagyok.

2020. okt. 13. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Semmit nem vált ki, nem érdekel a divat, nem nyomnak sokat a latban a külsőségek.

A személyiséged az érdekes, ha az oké, akkor tökmindegy, mit hordasz. Ha meg emberileg egy nulla vagy, akkor megint csak mindegy, mit hordasz.

Nem öltözködés alapján választok társat, ahogy szexpartnert sem.

Szóval... Sokat nem mond.

Illetve valamit azért mégis.

Mivel a kihívó, magamutogató, figyelemfelkeltő öltözködéshez nálam automatikusan egy negatív személyiség képe társul, vagyis az így öltözködők komoly hátrányból indulnak bármilyen szempontból (legyen az társkeresés, barátság vagy munkakapcsolat), ezért a te esetedben ez a hátrány nincs jelen.

Tehát plusznak önmagában nem mondanám, de as negatívum hiánya már önmagában is pozitív benyomást kelthet.

Fú bazmeg milyen filozofikus vagyok így a reggeli kávé után, de szarás előtt.

2020. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a szürkét, úgy ruházkodásban, mint lakberendezésben.

Ez persze nem azt jelenti, hogy örökké tetőtől talpig szürkében járok, de egy-egy elegánsabb darabom az szürke.

A múltkor belegondoltam, hogy a gyerekkoromat leszámítva, soha nem hordok pirosat vagy fehéret. Nincs is ilyen holmim. Egyéb színek jöhetnek.

2020. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szürke szín jelentése:értelem, tudás, bölcsesség színek klasszikus, kifinomult, előkelő a pesszimizmust, melankóliát, unalmat is reprezentálja méltóságteljes, konzervatív, tekintélyt parancsoló teljesen semleges szín, ezért gyakran használják háttérként Érdekességek Ha szürke vagy ezüst autót vezetsz, az az elegancia és hűvösség üzenetét hordozza.A kompromisszum színének is tartják, valószínű azért, mert az erőteljes fekete és fehér közt helyezkedik el. Az emberi szem a szürke 500 árnyalatát tudja megkülönböztetni. (Az irodalom pedig ötvenet.

Szinek pszichológia hatása:A szürke a kompromisszum színe, hiszen se nem fehér, se nem fekete… Szimbolizálja a semlegességet, egyszerűséget, szabadságot, elhatárolódást, egyedüllétet, titkolózást, az önként vállalt magányt, magasztosságot, józanságot, érinthető biztonságot, távolságtartást, kifinomultságot, bölcsességet, állandóságot, érettséget. Semleges szín, bármilyen szín párosítható hozzá, melyeknek lágy szigort, eleganciát kölcsönöz. Az alkotó emberek nagyon szeretik, mivel inspirálja őket, így adott munkakör esetében az iroda berendezésénél ez a szín jól hasznosítható. A keresztény hit szerint a test halálát és a lélek halhatatlanságát jelképezi, érdekességként bizonyos kultúrákban (Pápua) a gyász színe. Naranccsal párosítva nagyon exkluzív, rózsaszínnel nőiesen elegáns. A szürke izgalmas szín, hiszen rengeteg árnyalata van. A mélyszürke önmagában akár fokozhatja is a depressziót, míg a lágy halványszürke növeli a szabadság érzetet és serkenti a művészi alkotókedvet. A középszürke megnyugtat, biztonságot ad. Pont ezt az utóbbi tulajdonságot kihasználva jeleníti meg sok márka. A kékes árnyalata hűvös és egyben különleges, elegáns. A szürke arannyal is mutat, de leginkább az ezüsttel érvényesül, az utóbbi párosítással exkluzív. A lilával a szürke erőt és hatalmat sugároz, kékkel határozottságot és korlátlan szabadságot. A napsárga is remek párosítás a szürkével a vidámság és melegség mellé eleganciát ad.

2020. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!