Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért tértél át a minimalista...

Miért tértél át a minimalista életmódra?

Figyelt kérdés

Hogyan kezdtél bele? Milyen alapelveket vallasz?


Mire érdemes odafigyelni, vannak-e bevált ötleteid?


Havi kiadásaid milyen mértékben változtak?


( akár konkrét számokkal is szívesen olvasnám)


Köszönöm! :)



2020. okt. 15. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

messze vagyok tőle, csak törekszem a minimalizmusra. leginkább a felesleges tárgyhalmozást próbálom elkerülni. igyekszem megfontoltan csak azt vásárolni, amire tényleg szükségem van, amire hosszabb ideig nincs, azt próbálom eladni, elajándékozni, kidobni, hogy ne kelljen rakosgatni, tárolni.


a felhalmozott fesleges kacatok eladásából egész jó bevételem van.

2020. dec. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanazt csinálom, mint előző válaszoló. Nekem az eladás kevésbé megy jól, de azért pár dolgot sikerült eladnom. Inkább elajándékoztam/eladományoztam dolgokat, elég sokmindent. De még így is nagyon sok van, főleg papír/adat, bizbasz. Szinte semmi új dolgot nem veszek, kivéve amire biztosan szükség van, illetve kicserélek dolgokat (pl régi asztal ki, új asztal be).


Sok ruhát eladományoztam, de újabban megvárom, hogy a ruháim egészen elhasználódjanak, és kidobom őket, vagy törlőrongynak használom föl őket, de amúgy ez a mai minőség mellett egész gyorsan megy :D nem nagyon veszek újat, mert egyszerűen nem hordok annyi ruhát, és nem éri meg tárolni, elhasználom, ami van, amíg le nem csökken egy olyan mértékig, ami már olyan lesz, hogy mindent rendszeresen hordok, amim van.

Könyvet szinte nem veszek, max. csak ami nagyon kell és nem elérhető könyvtárban.


Én már nem emlékszem, hogy kezdtem bele, engem már jóval azelőtt érdekelt a téma, hogy divat lett belőle, akkor még nem is volt bejáratott ez a szó, hogy minimalista, meg nem is volt létező gyakorlatilag ez a gondolat itthon. De ezek a mostani könyvek/blogok sokat lendítettek az akaratomon, és hát azért sikerült az idők folyamán egyre jobban elmélyülnöm ebben. Szinte hihetetlen, de sose voltam felhalmozós, gyűjtögetős, pénzem se volt cuccokra nagyon, és mégis rengeteg de rengeteg holmim volt, és még mindig van. Nem is értem, hogy keletkeznek.

Már ha olyat kapok ajándékba, ami nem kell, azonnal vándorol tovább valakihez vagy adományba. De meg van mondva azoknak, akik jól ismernek, hogy nekem csak instant fogyasztási cikkeket/utalványokat adjanak.

A havi kiadásaimról nem vezetek feljegyzést, nekem van egy nagy befektetésem (ingatlan) ami jelenleg viszi a pénzt, szóval van kiadásom bőven. Ehhez kell is, hogy a másik oldalról sokat tudjak spórolni.

Elég sok alapelvet "vallok", ezeket innen-onnan szedtem össze, nem tudom így felsorolni őket, mindenesetre igyekszem mindenből maximum 1-et tartani, és luxus dolgokat (pl. szárítógép, ilyen-olyan részfeladatokra való berendezések, stb) nem veszek. Amit még pl. megtanultam, hogy mondjuk egy ideig gyűjtöttem a befőttesüvegeket vagy kisdobozokat, vagy akármit, hogy védjem a környezetet, és odaadjam valakinek. Na most már úgy vagyok, hogy ha x időn (= pár napon) belül nincs gazdája, akkor megy a szelektívbe, sajnálom. szóval a prioritás nálam inkább elment abba az irányba, hogy gyorsan tűnjön el, amiről elhatároztam, hogy nem kell.


Ami nekem még sokat segített, az az online számlaintézés, csoportos beszedés. Kész öröm hogy ezzel se jön be még több papír a lakásba.


most hirtelen ennyi, én mindent úgy nézek már, hogy ha valami ellátja a feladatát, akkor marad addig, amíg működik/használható, vagy pedig ha valamit nem használok/idegesít a jelenléte/nem tetszik/majd egyszer jó lesz valamire, akkor attól igyekszem rövid úton megszabadulni, de én olyan vagyok, hogy kukába nem szívesen dobom, szóval igyekszem azért gazdát találni mindennek.

2021. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!