Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért unható meg olyan hamar...

Miért unható meg olyan hamar a luxus és a szép elegancia? Egyáltalán a sivár visszafogottság, üresség "szeretete" tartós maradhat, vagy az sem megoldás?

Figyelt kérdés

Akárhány S-Osztályba helyeztem a hátsó felemet, bármennyi jó(bbnak mondott) éttermet látogattam végig, vagy lehet valakinek szemkápráztató szépségű otthona, nézhetjük a legszebb öltönyöket, szmokingokat eddig még mindegyik átlagossá, már-már teljesen unalmassá vált számomra. Mondhatni, hiába láttam szépnek, x idő után kevés volt. Nem vagyok jómódú, de az utóbbi időben nem is nagyon vágyom rá... Nem tudom mi lehet velem, de amit egyszer szépnek, esztétikusnak találtam, sorra kezdett kommersszé, hétköznapivá válni - mindegyik...


Mi az ami (akár szép, akár visszafogott, netán sivár) nem válik unalmassá?


Ha valaki félreértett volna esetleg: nem vagyok semmi esztétikusnak elrontója, kedvelem a szépet, de nagyon-nagyon (már-már túl) hamar hétköznapi, átlagos lesz minden, mit egyszer lenyűgözőnek taltam.


Kérdés: ha a sok tehetős ebbe ún bele (hogy minden szép, minden gyönyönyrű, minden tökéletes), akkor milyen stílus(oka)t válasszon az ember, ha nem akar semmit idő előtt elunni?



2014. jan. 10. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak emberi dolgok, érzelmek, amik fontosak.

Anélkül mindegy, hogy milyen a környezeted.

2014. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem erre gondolok, hanem szinte minden, mi egyszer szép volt (szó szerint az -> szépnek, varázslatosnak <- építettek, gyártottak, festettek, készítettek), az egy adott idő után teljesen közömbös számomra. Bármi. Nem kell ide bekavarni az érzelmeket.


Mondok egy példát, kijött a legújabb W222-es S-Osztály, alapból gyönyörűnek, káprázatosnak gyártották, és pár autó láttán (vagyis inkább után) semmi. Szó szerint semmi. Nem kevésbé szép -> csak totál közömbös, nem elég, kevés, UNALMAS.


Másik példa: lakberendezés. Ott vanak a gyönyörű, varázslatos reneszánsz, barokk paloták. Minél többet lát belűlük az ember, annál jobban hétköznapibbak, már-már unalmasak.


MESESZÉPNEK, GYÖNYÖRŰNEK lettek teremtve - mégis x idő múlva (nem lettek továbbra sem rondák, csak) nem érzem azt, hogy na nekem erre jajj de nagy szükségem volna, DE(!) még azt sem(!), hogy jó volna ebben lakni, azt hordani, amazt megszerezni, stb. Hisz úgyis megunnám igen hamar.


MIT nem lehet ennyire rövid idő alatt sem megunni? Talán a sivár minimalizmust? Hisz abban az égvilágon semmi díszítés, semmi szépség, vagyis konkrétan a semmi "van benne", így (elvileg) azt nem is lehetne megunni? (Hisz nincs benne megunható?)

2014. jan. 17. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:

aha, már jobban értem


és milyen körülmények között élsz?

mit engedhetsz meg magadnak, és van-e amire még vágysz?

2014. jan. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egész jó körülmények között élek, nem panaszkodom, de ez abszolút nem ennek függvénye. Míg csak "néztem" és nem éltem e dologkat, akkor is hamar ráuntam.
2014. jan. 27. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Erdekes a kerdesed. azt gondolom hogy minden ami szep az eletunkben legyen az ruha, butor vagy kocsi, ekszer stb. egy ido utan megszokjuk hogy van, vagy hogy olyan amilyen foleg minel tobbszor latjuk, elvezzuk. ez valamennyire normalis, viszont ha mindent megunsz egy ido utan akkor ez a te termeszetedbol adodik. ha pszichologikusan akarnek fogalmazni, (a korodtol fuggetlenul) meg nem talaltad meg teljesen onmagadat. remelhetoleg eljon majd az az idoszak amikor nem valik tulsagosan megszokotta kozombosse minden amit elotte szepnek talaltal mert akkor elsivarosodik az eleted ( a lelkedre gondolok leginkabb).

igazandibol nem tudok tanacsot adni, talan probalj elgondolkozni azon hogy mi az amito igy "eltelsz" mindennel egy ido utan.

2015. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek, 40 éves koromra jutottam el erre a felismerésre mint te, mindenféle stíluson végigsöpörtem én is, és kikötöttek a minimalista, letisztult, kacatmentes lakberendezés és ruhatár mellett, és sztem

ez már így is marad.

Ettől függetlenül elismerem, hogy más is stílus is lehet szép, esztétikus stb, de nekem most erre a letisztultságra van szükségem, minden más, ami nem praktikus, visszafogott, engem idegesít.

A lakásomat is a japán lakberendezés elvei alapján rendeztem be, természetes anyagokat, neutrális színeket, mintamentes textileket használva, a dekorációnak iis csak egy monumentális zöld növényt választottam, így könnyen rendben és tisztántartható a lakás.

Nagyon jó a kérdés, ez még felsem merült bennem, sztem igen, ez az egy stílus nem unható meg hosszútávon.

2021. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!