Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Motivációs levélnél, ha nem...

Sissi40 kérdése:

Motivációs levélnél, ha nem tudom pontosan, a hr -es nevét hogy szólítsam meg ? Tisztelt Hölgyem/Uram- t ha jól tudom nem szeretik

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Itt ezt írják:

2.) Személyes megszólítás


"A következő mintát alkalmazzuk az illető pontos adatainak behelyettesítésével: „Tisztelt Balázs Aladár Igazgató Úr!” Ezzel egyidejűleg felejtsük el a „Tisztelt Hölgyem/Uram!” vagy a „Tisztelt Cím!” és hasonló személytelen sablonokat. Ha jeligés a hirdetés, abban az esetben hagyjuk el a megszólítást, a fejlécben tüntessük fel a jeligét, és a tárgyhoz írjuk be: pályázat."


[link]


Itt meg ezt:

"A megszólítás és a címzett: a leveled mindig annak írd és címezd, akit referenciaszemélyként, kapcsolattartóként megadtak az álláshirdetésben. Amennyiben nincs megjelölve kontakt személy, lehet több választásunk is:

Egyrészt megszólíthatjuk magát a céget (pl. Tisztelt Hogyankell.hu!)

Ha a cégnek van honlapja, ott megnézhetjük, hogy ki a HR-es, vagy akár be is telefonálhatunk, és személyesen beszélhetünk vele, így növelve az esélyünket.

Egyszerűbb, de kevésbé hatásos a Tisztelt Munkaadó!, a Tisztelt Cím! vagy a Tisztelt Illetékes! megszólítás."


Mivel az első linken pont, hogy a "Tisztelt Cím"-et nem javasolja, így marad a többi.

Nem tudom, melyik neked a szimpatikusabb.

2020. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz!
2020. nov. 18. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!