Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A borravaló adása miért...

A borravaló adása miért ennyire igazságtalan?

Figyelt kérdés
Nagyobb összegnél azért már egész sok, kisebbnél még alig nyom a latba, ha csak a 10%ot vesszük...
2020. nov. 8. 06:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
A 10% csak irányadó, nincs kőbe vésve.
2020. nov. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

A borravaló adása azért igazságtalan, mert egyes személyeknek pluszba fizetsz még az elvégzett szolgáltatásért az elkért munkadíjon felül, míg másoknál lefelé alkudsz már az elején, mikor még nem is láttad, milyen minőségű szolgáltatást kapsz.


A fodrász előre megmondja, mibe kerül a vágás, nem alkudozol, sőt a végén még megtoldod párszáz forinttal, miközben ő nyugtát nem ad, tehát még az adót is elcsalja.


Ugyanez az autószerelőnél úgy néz ki, hogy már az elején alkudozol, nem-e lehetne-e esetleg-e egy kicsit olcsóbb-e, majd mikor kész, fillérre kiszámolod a számlán szereplő összeget.


Na ezért igazságtalan.

2020. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
49%

A fodrasz szemelyre szabottan foglalkozik veled es alkot valamit a frizurádon. Probal nyomott aron dolgozni, hogy hozza menjél es ha elegedett vagy mindennel, akkor termeszetesen a borravalóval is kifejezed az elismeresed.


Autoszerelo irrealisan magas aron dolgozik, csal az alkatreszaron is a ceges kedvezmenyevel es egyáltalán nem biztos, hogy reklamaciomentes lesz az elvegzett munka. Ezert probal alkudozni mindenki es ezert nem ad borravalót.

2020. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Regen egy autos megtehette, hogy beszerezte maganak az alkatreszeket, elvitte a szerelohoz aki beszerelte … akkoriban kapott borravalót az autoszerelo.


Ma azt mondja a szerviz, hogy hozott alkatreszbol nem dolgoznak mert igy nem tud garanciat vallalni az alkatreszert (valojaban az alkatrészre nem is kell garanciat vallajon, csak a munkajara). Horror aron adjak az alkatreszt is es a munkadij sem az elvegzett munka ellenerteke, hanem az alkatresz araval nagyjából megegyezik, pedig lehet csak egy-ket csavart tekertek ki-be.

2020. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Maszek zöldségesnél sem adsz borravalót, mert alapbol magas aron dolgozik, míg a piacon az oreg neninek ott hagyod azt a par forint visszajárót.
2020. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Kérdésre visszaterve:


Sok kicsi sokra megy … sok kis apro 10%-bol ugyan ugy osszeall a kep a nap vegere.

Ellenben nagyobb osszegu vasarlasnal siman lemaradhat a borravalo.

2020. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Furcsa téma! Nem értek egyet azzal, hogy kötelezően fizettetnek az emberrel "szervírozási díjat", de azért ez nem nem ennyire egyoldalú, mint ahogyan kinyilvánítottam, mivel erre is azért került sor, mert sok gyökér egy buznyákot sem hagyott ott a pincéreknek még akkor sem, amikor semmi oka nem volt arra, hogy ilyen sóher legyen. -Akinek arra futja, hogy étteremben egyen, annak nem okozhat gondot, hogy adjon némi borravalót, - nem kell szélsőségekben gondolkodni, de irreális, hogy képes úgy kisétálni valaki egy étteremből, hogy egy minimális borravalót ne hagyna. Ugyanakkor többtényezős a dolog: vannak a pincérek között is elvetemültek, akik, a fene tudja mit képzelnek magukról. Rendben van, hogy azért dolgoznak, próbálnak bizonyos fokig a vendég kedvében járni, hogy az elégedettségi mutatók kifejezésekor a legjobban jöjjenek ki a dologból, de sokan vannak közöttük, akik a valóságtól erősen elrugaszkodott módon viszonyulnak a szakmához, - irreálisan magas borravalót képzelnek járandóságként. Nem az! Visszatérve a 10 %-ra: Nem szívesen adok arra 10 %-ot, amiről nem tudom, hogy hová vándorol, - szívesebben adok az engem és a társaságomban tartózkodó hölgy kedvében járó pincérnek inkább egy 1000-est, - persze csak akkor, ha maximálisan elégedett vagyok az általa nyújtott szolgáltatással. Ám nem szívesen tömöm a tulaj zsebét, - aki megteheti azt is, hogy egy buznyákot nem csöpögtet vissza a pincérnek (és ez annak tudatában, hogy a pincéreknek a borravalóval kalkuláltan tartják alacsonyan a fizetésüket, több lehet, mint megalázó)! Így marad az, hogy aki étterembe jár, fizeti a 10 %-os sarcot és próbál a pincérnek is megfelelni - az érdemeinek függvényében. A 10 %-ot útonállásnak vélem! Azért senki, semmit nem tesz - szemben azzal, hogy a fizikálisan végrehajtott szervírozás egy nem túlságosan elismert szakmunka, amely komoly emberismeretet és fizikumot kíván!
2020. nov. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

"Akinek arra futja, hogy étteremben egyen, annak nem okozhat gondot, hogy adjon némi borravalót"

Én nem így látom. Engem nem érdekel, ha hozzászámolják az étel árához, vagy ha külön kiírják, mint szervizdij. Legyen előre tudható, mi a szolgáltatás ára. Pont.

Én mint vállalkozó előre megadom a honlapomon, milyen szolgáltatás mennyibe kerül. Ebbe én beleszámolom a mindenféle költségeimet, és ennyit kérek a végén. Nem kérek borravalót, hálapénzt, adományt. Nem is fogadom el! Igen, van, aki olcsóbban dolgozik a szakmában, de aki tudja, hogy tőlem igényes munkát kap, az megfizeti a magasabb munkadíjamat.

Ugyanezt várnám el egy vendéglőben.

Ha a húsleves 2000, a pörkölt 2000, akkor nekem 4000 forintomba kerüljön az étkezés! Ha ez kevés, ha ebből nem jön ki a pincér fizetése, akkor legyen 2200 a leves, 2500 a pörkölt. Ha finom, kifizetem és megyek máskor is - és a pincérnek jutott 700 forint, ami adózva mondjuk 400 - pont a tíz százalék.

Ennyi az ára, eldöntöm, kell-e és kifizetem szó nélkül.

Ne az legyen már, hogy az étel / szolgáltatás egy részét nem kérik, de ha mégsem adom oda, akkor utánam köpnek! Milyen már ez?!

Hogy nézne ki, ha a közértben a pénztáros néni elvárná, hogy jattoljak?

Hogy nézne ki, ha a mobilszámlámhoz még hozzá kéne csapni 10 százalék jattot?

Miért nem várjuk el, hogy az autópályán negyven fokban vagy mínusz tízben útburkolatot javító kispajtásnak mindenki adjon egy százast, mikor elhajt mellette?

Ki, milyen alapon dönti el, hogy mely szakmák képviselőinek "illik" még odadobnom alamizsnát?

Hagyomány? Szokás? Ugyan már!

Adócsalás.

Egy kis adózatlan extra jövedelem, ami mindenkinek jól jön. Csak az a baj, hogy a kisnyugdíjasnak is jól jönne, mégsem csap hozzá a nyugdíjhoz a postás tíz százalékot. Vagy a posta. Vagy a Nyugdíjfolyósító.

2020. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
De ha meg túl alacsony, az megalázó!
2020. nov. 9. 13:55
 10/27 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amit az egyik fél megalázónak érez, az a másiknak már megterhelő.

Ezért szar ez a rendszer. Nincs kerek-perec leírva, mennyi az annyi.

Tessék úgy megadni az árakat, hogy abban már benne legyen minden, és ha meg vagyok elégedve a szolgáltatással, akkor nem egy hasraütés-szerűen megállapított összeggel fogom kifejezni, amin esetleg megsértődik a másik fél, hanem egy köszönöm szépennel, vagy azzal, hogy visszamegyek máskor is.

Mindenki jobban járna.

2020. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!