Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor bankkártyával fizetek...

Mikor bankkártyával fizetek étteremben, a borravaló ott hogy érvényesül?

Figyelt kérdés
2020. nov. 7. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Több verzió lehetséges, a legegyszerűbb ha megkérdezed a pincért, hogy megkapja-e a borravalót, amit kártyával fizetsz.


1. Nem kapja meg, benyeli a főnök.

2. Nem kapja meg, a főnök egyébként a készpénzes borravalót is benyeli.

3. Megkapja.


(Olyan is lehetséges, hogy a fele neki, a fele a konyhának, vagy hogy mindent egybe gyűjtenek és osztoznak rajta...)

2020. nov. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én külön kp szoktam odaadni a pincérnek. De csak akkor, ha nincs felszámolva szervizdij.
2020. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
étteremben még nem fizettem soha kártyával, de olyan bárban voltam már ahol a kártyás fizetésnél ki lehetett választani hogy akarok-e valahány százalék borravalót fizetni.
2020. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is külön kp-ban adtam inkább a bv-t.

A 10%os rendszer meg működik?

2020. nov. 8. 06:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kijelző volt a pulton, ahhoz kellett érinteni a kártyát és megkérdezte hogy akarsz-e borravalót és ha igen hány %ot
2020. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kártyával ki szoktam egyenlíteni azt az összeget, ami jár, és a pincérnek a kezébe adom azt, amit borravalónak szánok. Igyekszem diszkrét lenni, - nem az Oktogon közepén, hangos bemondóval kommunikálni ilyenkor, - lehetőleg kameramentes övezetben.
2020. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!