Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar Posta csomagátvétel...

Magyar Posta csomagátvétel elmulasztásával mi történik?

Figyelt kérdés

Múlt héten rendeltem utánvéttel, készpénzes fizetéssel egy csomagot egy drogéria internetes oldaláról, de a Postától még semmilyen értesítést nem kaptam még. A hét végén hosszabb időre el kell utaznom, nem leszek itthon, és mivel a honlapon már nem tudom visszavonni a rendelést, mi történik akkor, ha nem veszem át a csomagot? A honlapon ingyenes szállítással rendeltem, ezért nekem semmi anyagi hátrányom nem lesz belőle.

A Posta, ha nem sikerült kézesítenie, egyszerűen visszaküldi a csomagot a feladónak?



2020. nov. 11. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
30 napig tartják. Utána vissza küldik.
2020. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem sikerül átadni a részedre, akkor letétbe helyezik a postán. általában 10 napra kerül letétbe, de ez attól függ, hogy a feladó miként rendelkezett. amikor a postáshoz kerül a kiszállítás napján a csomag akkor kellene kapnod egy e-mailt, a kézesítés előtt meg hívnia kéne telefonon, akkor meg is tudod tagadni az átvételt.
2020. nov. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na most elképzeltem, h egy ember 30 napig a kezében áll a csomaggal és tartja. 😂


5-10 munkanapig őrzik a postán letétben, ez idő alatt lehet átvenni a küldeményt. Ha nem veszed át visszamegy a feladónak “nem kereste” jelzővel. Ugyanígy minden küldeménnyel, nem számít hogy magánszemély, cég vagy hivatal, nem számít hogy csomag, levél, utalvány. Csomagról pedig mindenképp kell kapnod értesítést, papír alapú, e-mail, sms. Ha pedig valaki izgulós, mint én akkor nyomkövetésben is várja és csekkolgatja, vajon mikor érkezik. Általában a webshoptól is érkezik e-mail, hogy átadták/ feladták ezen lehet követni, és kapod a csomag azonosítóját.

2020. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Néhány perce hívtak telefonon, hogy 10 percen belül ideérnek a csomaggal, ehhez képest emailt/sms-t még mindig nem küldtek, hogy a mai napon kiszállítják :D Nem tudom, ennek mi értelme, mert így ha nem vagyok itthon, mehetek a csomagért a postára én.

2020. nov. 11. 11:40
 5/5 BlackSword ***** válasza:
Ezért kell megadni a címzett telefonszámát is... én általában nem várom meg a tartási időt, hanem felhívom a címzettet, hogy itt a küldeménye, jöhet érte...
2020. nov. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!