Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 100%-osan meggyőz...

Hogyan lehet 100%-osan meggyőződni arról, hogy amit a tévé, rádió, Internet "bemond", az ténylegesen úgy van-e, itt Magyarországon 2020-ban?

Figyelt kérdés

Honnan tudja egy magyarországi ember, hogy az az esemény amit a tévében hangoztatnak, az igaz-e vagy sem?


Minden ami digitális, az hamisítható, deep fake videók, hamisított összemásolt képek, hamisított összemásolt hangfelvételek, hamisított szájmozgással előállított videófelvételek, hamisított időrendben összekuszált eseménysorozat, lemásolt felhasználói fiókokból való hamis üzengetés, egymásnak uszítás, felforgatás, dezinformálás. Emiatt minden digitálisan előállított dolog, nem ad kellő bizonyosságot a valóságról.


Hogyan lehet meggyőződni a valóságról?



Hány ember él Magyarországon, aki itt született és életvitelszerűen itt él és egyazon téridőben vannak?



2020. nov. 15. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

100%-osan semmiről nem tudsz meggyőződni.

De közel lehetsz hozzá: józan ész. Ez a kulcs.

Sajnos nagyon sokan vannak, akik kiválasztják, hogy mi az a médium, aminek bármit elhisznek, és mi az, aminek semmit. Pedig ez a bináris vakhit minden, csak nem bölcs.

2020. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, de ehhez nem kell modern technika sem.

Úgy száz éve egy politikus megsértett egy újságírót.

A kollégák minden összebeszélés nélkül soha többet nem írtak róla.

Mintha nem is létezne.


Költő hazudj, csak rajt ne fogjanak.

- a másik meg így: az igazat mond, be csak a valódit.

Klasszikus szemléltetés: Nincs Isten. Ez benne van a Bibliában.

Az állítás igaz.

És mégsem, mert úgy folytatódik, hogy az egy igaz istenen kívül.

Évezredek óta divat a manipulálás.

2020. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

100%-osan sehogy. Amit tudatos médiafogyasztóként tehetsz, az annyi, hogy megpróbálod ellenőrizni az információt. A FB-on rengeteg álhír van, pl. meghalt XY. Ezt viszonylag könnyen ellenőrizheted Google barátod segítségével, vagy úgy, hogy a nagyobb hírportálokat végignézed. Ha azokon is szerepel a hír, akkor szinte 100% hogy igaz.

Nehezebb a helyzet pl. a politikai kérdésekben. Ma Magyarországon a média nagy része kormányközeli kézen van, ezért nem elégedhetsz meg azzal, hogy "bemondta az M1, a TV2, sőt a Retrón és a Rádió 1-en is hallottam". Ezek ugyanis mind kormányközeli médiumok, ugyanazt fogják mondani és attól, hogy sok helyen mondják, még nem lesz feltétlenül igaz. A rádiók objektív hírforrásként abszolút felejtősek, szinte mindenhol MTI hírek mennek. A tévéknél annyit tehetsz, hogy megnézed a TV2 és az RTL hírműsorait és azok alapján próbálsz véleményt alkotni. A netes portáloknál szintén nehéz a választás, tökéletesen objektív ugyanis senki nem tud lenni, de míg ellenzéki oldalon (444.hu, 24.hu, HVG.hu) jobbára csak az egyoldalú tájékoztatás a jellemző, addig a kormánypárti médiumok (888.hu, Origó, Ripost) előszeretettel állítanak valótlanságokat, gyakori a karaktergyilkosság is, amik miatt szép számmal bukják is a sajtópereket. Ezért érdemes utánanézni, hogy melyik portált hányszor és milyen ügyben köteleztek helyreigazításra.

2020. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag biztos, hogy amit bemondanak, az nem úgy van, vagy legalábbis nem teljesen úgy van.
2020. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az internetes weboldalak szintén hamisíthatóak, akár személyreszabottan más híreket írnak ugyanazon a domain név alá.


Miközben az ország 90% teljesen más híreket olvas, addig lehet egy adott személy éskörnyezete számára egy teljesen más híreket generálnak. Vagy akár internetelőfizetésre szabottan.

Technikailag megoldható.


Hogyan ellenőrizhető ez?

Ha valakinek el van térítve az internetelőfizetése?

Hogyan lehet tudni, hogy egy országban mindenki ugyanazt a híreket olvassa ugyanazon a hírportálon?

Olyan mintha régen egy nyomtatott újságot 10 féle képpen nyomtatnának 10 különböző városba, és gondoskodsz róla, hogy ne hívják fel egymást ezek az emberek és ne derüljön ki, hogy ugyanazon újságban teljesen mást olvasnak.


Alapból azt gondolod, hogy persze hogy ugyanazt, a gyakorlatban ez egyáltalán nincs így. A hirdetések 10+ éve személyreszabottak, ma meg már olyan szinten, hogy nem is tudja az ember, hogy hány féle információ alapján célozzák az embert a hirdetésekkel. Az hogy a telefon mikrofonja fülel, az szinte alap. Jó pár éve tesztelték is, hogy olyan szavakat mondtak, amikre nem kerestek rá a telefonon. Erre már jött is a hasonló hírdetés.

2020. nov. 22. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!