Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan Tudom megváltoztatni...

Kevin1232 kérdése:

Hogyan Tudom megváltoztatni az autóm színét? Egyáltalán lehetseges?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy adott egy zold autó, forgalmiban 07 zold van.

Át szeretném fényeztetni terep színű matt sötétzöldre, kérdeztem egy rendőr ismerősőmet, ő azt mondta hogy nem lehetséges hiába az is zöld, nekik kiirja a rendszer hogy milyen zold pontosan. Na már most hogyan tudom ezt legálisan megvalósítani? Elég ha új forgalmit kérek új színkóddal? Koszonom a válaszokat!



#Autó szín változtatás
2020. nov. 26. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Legalább 80 %-ban azonosnak kell lennie a forgalmiban feltüntetett színnel az autó színének.
2020. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Át lehet íratni a forgalmiban a színt. Koemányablakban pontosan elmondják, hogy mi a menete és mennyibe kerül.
2020. nov. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kersz engedelyt az atfestesre ... az elvegzett munka utan atiratod a forgalmiban.
2020. nov. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
91%

Nem kell semmilyen engedély a festeshez.

Atfényezed,aztn elviszed egy vizsgasorra ahol 5000forintert megallapitjak mi az uj szin,aztan ocsmányiroda es uj forgalmi plusz illeték plusz törzskönyv(csa ha regebbi fajtad van amiben még szerepel a szin)mindegyik tetel 6000forintert......es kesz a papir resze

2020. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Át lehet festeni, de ha úgy van akkor a forgalmit is át kell írni.
2020. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs elozetes engedelyed, akkor a fenyezes utan nem tudsz elmenni a vizsgaallomasra, hiszen nem lehet kozlekedni egy olyan autoval aminek nem rendezettek a papirjai.


Biztos megoldhato ugy is ... azt mondjak 'okosban' :) ... de nem hivatalos.

2020. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha muszakilag akarod atalakittatni az autod, ahhoz is kell elozetes engedely es utana le is kell vizsgaztatni az autot az uj parameterekkel.


Ha nem igy lenne, mindenki atalakittatna az autojat es nem iratna at, mert azt mondana most megyunk a vizsgara.

2020. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg ha rendszamot csinaltatsz mert mondjuk elhagytad ... azt is elozoleg le kell papirozni, kulonben szoban sem allnak veled a renszamtablasok, hiaba vannak ott a kocsi papirjai, hiaba latjak mi a rendszam es mibol kell egy ujat csinalni ... elobb le kell papirozni.
2020. nov. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A forgalmiban kb. 9-10 alap szín van, ha te másmilyen zöldre fényezteted arról nem kell semmi. Ha valami camouflage-t akarsz, az nyilván más
2020. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, meg 1x pontosan rakerdeztem a dologra.

Az utolso valoszo szerint gondolkozom én is, de ezek szerint mo nem.

idézem:

"A rendszerben hiteles adat szerepel elvileg

Látja más zöld

Feljelent

És attól hogy a forgalmiban az zöld zöld

Az még engedély nélküli átalakítás ha te magadnak festegetsz otthon

És majd akkor a szabálysértési előadó elküldi kpm-re hogy az az eredeti festés e rajta vagy sem"

de azt is mondta hogy szerinte a kutya nem fogja nézni szóval fényeztethetem.

2020. nov. 28. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!