Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A reptéren mindig kibontják a...

A reptéren mindig kibontják a Külföldrôl érkezô csomagokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt egy elég szerencsétlen esetem korábban: rendeltem 2 Adidas-nak és 2 Nike-nak tûnô cipôt Kínából, vámkezelés során megbukott a dolog, kb. 56 ezer Forintot buktam. Egyközvetítô cégen keresztül történt a vásárlás, mert nem beszélek kínaiul. A bibi, hogy ennek a cégnek úgy kell fizetni, hogy feltöltesz egyenleget az oldalukra és minden megerndeléskor az ottani egyenlegbôl vonnak le.


Na én buktam az 56 ezret, mert elvileg hamisak a cipôk, de maradt egyenlegem amit úgy néz ki nem lehet visszakérni, le kell vásárolni, nézegettem az oldalt és nem találtam semmi olyasmit ami kellene.


Itt jön a kérdés:


Mi a menete egy külföldrôl jött csomag szállításának?


Ha csak 1 pár cipôt rendelnék ami vámhatár alatt van azt is kibontanák?


Mert a mostani csomagot szerintem azért bonthatták ki, mert vámhatár felett volt és mert eleve 4 pár cipô volt a csomagban.


Lehet ha csak 1 pár lenne, az is vámhatár alatt akkor ki sem bontják és nem semmisítik meg ezt is? (Már ha hamis, mert ugye nyilván én jóhiszemû vevô vagyok, nincs feltûntetve, hogy ez hamis cipô lenne, igaz az sincs odaírva, hogy ez pl. Nike, csak simán az, hogy whitr sneaker)


Mert gondolom azt jól sejtem, hogy nem néznek át minden csomagot? A címem mondjuk meg van nekik de azt tudom tesómékhoz kérni.



2020. nov. 29. 06:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtad hogy meg az adidas is penzt kovetel toled..ennek ellenere ujbol rendelnel? Amugy szerintem veltenszeru, de nem zarom ki higy azvadott "elado" mar fekete lsitan van es minden csomagjat figyelik, iletve te is a rendszerben vagy.. de ez csak tipp
2020. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*hogy az adott eladó
2020. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem megbízható oldal használatával rendel, az könnyen pórul járhat. Ha nincs is rengeteg ilyen oldal, de azért akad egy pár. Pl. az ebay, amazon stb. Ezek felelősséget vállalnak az eladókért, és azok felé is a vevőkért.

Így jártál!

Ami meg a csomagok ellenőrzését illeti: azt nem csak a vámolás céljából ellenőrizhetik, hanem pl. azért mert lehet benne illegális dolog. Drog, robbanóanyag, fegyver stb., és hamisított termék is.

A légi forgalomban van némi eltérés a személyforgalomban kezelt csomagok és az áruszállítás között. Míg az előbbit biztosan átvizsgálják feladáskor, utóbbit szúrópróbaszerűen. Nem néznek át mindig mindent. Képzeld el, jön mondjuk egy konténerben ötszáz tévé. Felnyitják, és megnézik, mind tévé? És ha az? Kettőben lehet olyan csíp elrejtve, amit majd a megrendelő terrorcselekményhez fog felhasználni. A felnyitott terméket eladni már nem lehet, tehát akkor az ötszáz tévé megy a kukába?

2020. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is bontanak ki minden csomagot, legalább átvilágítják őket. Ha az van írva a csomagra, hogy 2 pár cipő 50 euróért, de közben 4 van benne, rögtön nem jön ki a matek. Amivel a kínaiak még játszani szeretnek, az az "5 usd értékű ajándék", hátha átmegy egyes országok vámeljárásán. Közben meg ott van benne egy 200 eurós telefon.

Minden, ami az átvizsgált csomag tartalmán és címkéjén össze nem egyeztethető, már rögtön alapot ad annak hogy kiemeljék a sorból és kézzel is megvizsgálják.

A hamisítványokat pedig lefoglalják és megsemmisítik, így nem is érdemes ezeket rendelgetni, hátha átcsúszik a sok csomag között. Te egyértelműen tudatában vagy annak, hogy hamisítványt fogsz rendelni, hiszen nem véletlenül rendelsz Kínából (és azon a nyomott áron amin meghirdetik), ahelyett hogy elmennél itthon bármelyik üzletbe és megvennéd. És itt nem a 27% áfáról van szó, hanem mikor az itthoni árak feléért vagy még kevesebbért repülővel behoznak neked bármit a világ másik feléről. Ebből azért nyilvánvalóan kell lennie, hogy a költséget a terméken spórolják meg, és nem azt kapod amire számítasz (ha tényleg azt hitted hogy eredeti cipőről van szó).

2020. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, de egyezne az átvilágításkor mert 2 párat rendelek és 1 pár is van benne. Annyi lenne a papíron, hogy utcai cipô neg max a színe.


Jóhiszemû vagyok, hogy azért ilyen olcsó, mert nekik nem kell plázában üzletet bérelniük meg annyi eladó sem kell.


Azért gondoltam erre, mert ha csak kis esélye is van, hogy megjön már megéri, mert ha nem rendelek akkor ott rohad meg a pénzem a weboldalukon... :/

2020. nov. 29. 17:39
 6/8 A kérdező kommentje:
1 párat rendelek és 1 pár is van benne*
2020. nov. 29. 17:40
 7/8 anonim válasza:
A cipőket mindig, minden esetben kibontják, fölösleges lobbiznid vele, kamuzni a megbízáson pedig pláne, mert ha kibontják, így is úgy is megbuksz, és a következő ilyennél lehet még büntetést is szab ki rád a márkavédelem. Javasom ha márkás cipő kell, vedd meg itthon, boltból, garanciával, valósan eredetiben.
2020. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
*lobbiznod
2020. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!