Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kijárási tilalom akkor dec...

Horváth Koppány kérdése:

A kijárási tilalom akkor dec 11.-én 00:00-05:00 valamint 20:00-24:00 időszakban még érvényes lesz, ugye?

Figyelt kérdés
Országszerte a plakátokon december 10 van kiírva, de ma is és már több napja az a kormányzati kommunikáció, hogy a dec 11.-ét (a kormányhatározatban is szereplő záródátum!)követő intézkedésekről majd később születik döntés, ami nekem azt is jelenti, hogy addig mindenképpen maradnak a jelenlegi szabályok, azokat nem fogják már a 12.-étől hatályos új szabályok ismeretében sem előbb módosítani, eltörölni, átírni... Viszont ha ez így van, akkor a plakátok félretájékoztatnak, pedig a plakátkihelyezések és a tilalmon kihirdetése között semmi változás nem történt ebben!!!! Valamint a kormány kommunikációban sem mondták korábban, hogy dec 10 után más lesz, nem mondtak erről semmit, hanem ugye mostanában kezdték el mondani, hogy dec 11 után más lesz, viszont akkor saját korábbi állításaikkal is szembekerültek (vagy véletlenül az eredeti rendeletet hozták meg rossz dátumra, abból visszalépni meg nem akartak a kihirdetés után már, és úgy gondolják, ezt mi meg szépen elfelejtettük, hogy 30 napot mondtak!), amikor is a miniszterelnök és mindenki más is azt mondta a kormányból, hogy 30 napra hozzák az intézkedéseket!! A 30-ból valami (valószínűleg csak elszámolás, hiba!) miatt 31 nap lett, igaz?!!!!!

2020. dec. 3. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Most már bármit mondhatnak. Szájer balhéja mindent visz.
2020. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mélykeresztény, családcentrikus, monogám életet élõ, drogellenes hazafiak pártjából különösen sokan szeretnek külföldi, drogos orgián résztvenni.
2020. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg 3.-a van. 11-e előtt akár egy nappal is kihirdethetik, hogy 12-től milyen új szabályok lesznek, ha egyáltalán változtatnak.

11-én 24.00 óráig él a mostani törvény. Nulla óra 1 perctől pedig az újak, ha lesznek.

2020. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, 10-e az a 11-e.
2020. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még nincs végső döntés a szigorítás folytatásáról december 11-e után, de nem kizárt, hogy maradnak a korlátozások. Karácsony és szilveszter viszont külön elbírálás alá esik - jelentette be Gulyás Gergely a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.


Orbán Viktor kormányfő különböző szakemberekkel konzultál a következő napokban, majd az operatív törzs elé viszi a hallottakat, s ezután dönt a kormány – várhatóan a jövő héten – arról, hogy fennmaradjanak-e a mostani szigorítások.

2020. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3/5 és 4/5 válaszolónak: Igen, de pont ez a kérdés, félreértés és problematika, hogy a kormányrendeletben 11.-ég tartó korlátozás van (tehát 11.-én még a mostaniak, 12.-én meg már nem, hanem még nem ismert újak!) és mostanában erről is beszélnek, hogy 11.-e UTÁN lesz más, viszont a plakátokon, és az eredeti kommunikációban is még november végén is mindenki 30 napról beszélt és a plakátokon is e szerint van, ami viszont így nem fedi a kormányrendelet szerinti valóságot, amit jelenleg meg MÁR a kormány is így kommunikál!! Ez a problémám, hogy akor a plakáton sem igaz az állítás, hisz még 11.-én is kijárási tilalom lesz hajnalig és este!!!
2020. dec. 3. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bizony, a 484/2020. kormányrendeletben, a bejelentett és meghirdetett, azóta is hirdetett és emlegetett időtartamhoz képest rosszul jelent meg az, hogy meddig alkalmazható.


1.) Még a [link] 2020. november 26-án frissített tájékoztatója is ezeket tartalmazza (részben kiemelt, vastagbetűs írással)

„A kormány november 11-én a veszélyhelyzettel együtt, 30 napra újabb védelmi intézkedéseket is kihirdetett.”

„A 30 napra érvénybe lépett új védelmi intézkedéseket tartalmazó kormányrendelet elérhető a Magyar Közlöny 2020. évi 242. számában, 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről”

↑ Képen: [link]

↑ Az elérhetősége: [link] /aktualis


2.) A fent is említett, a 20 órától 5 óráig tartó kijárási korlátozást is elrendelő 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet ezt tartalmazza:

„29. § Ez a rendelet 2020. november 11. napján lép hatályba.”

„28. § E rendelet rendelkezéseit 2020. december 11-ig lehet alkalmazni.”

↑ A rendeletet tartalmazó, 2020. november 10-én, kedden megjelent 242. számú Magyar Közlöny elérhetősége: [link]

Ugyanakkor, ha valaminek a kezdőnapja 2020. november 11. és a befejező napja 2020. december 11., az bizony nem 30, hanem 31 napig tart: [link]

És a kormányrendelet megjelenése óta nem módosították a fenti dátumokat. Ez látható a Nemzeti Jogszabálytárban elérhető, többször módosított, jelenlegi formájában 2020.12.03 - 2021.02.08 időszakban hatályos 484/2020. (XI. 10.) kormányrendeletben: [link] (Azért változott mától a szöveg, mert a tegnapi kormányülésen eldöntött módosítások mától hatályosak.)


A kormányrendelet alapján a 20 órától 5 óráig tartó kijárási tilalom is érvényben lesz még 2020. december 11-én; hacsak addig nem módosítják.

Az egyik nem igaz, és amíg ez a dátum szerepel a kormányrendeletben, addig a 30 nap és vele együtt a 2020. december 10. nem igaz.

2020. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!