Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » SOS! Munkaügy! Hogyan kell...

SOS! Munkaügy! Hogyan kell eljárnom és kinél, hogy ne tehessenek azt, amit akarnak ezután?

Figyelt kérdés
Kb 1 éve vagyok egy cégnél, ahol se munkaszerződést nem írattak alá velem, se bérkartont,se semmit, viszont biztos, hogy be vagyok jelentve.Nem akartak elengedni együtt szabira a párommal, és ebből volt vita következményeként ki akarnak rúgni. A párom is ott dolgozik, ennek tudatában vettek fel dolgozni.Aki tud segíteni kérem tegye meg, bővebb infót kérésre írom. Előre is köszönöm!
2010. aug. 12. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még a bérkartonodat sem láttad miért vagy benne biztos, hogy bejelentettek? Megkaptad a bejelentés egy példányát?

Felnyomhatod őket a Munkaügyi Felügyeletnél ( de ezzel vállalod, hgogy simán kirúghatnak és majd a bíróság dönt a dologról).

Első lépésként normálios hangnemben a szerződésedet kérd el, valamint a bérkartonjaid.

A szabadsággal kapcsolatban annyit, hogy az Mt. is kimondja, hogy a szabadság 2/3 részével a munkáltató rendelkezik. Ha te az igényedet nem jelentetted be előre és nem kötötted ki, hogy te azokhoz a napokhoz ragaszkodsz, akkor törvényesen jártak el, hogy nem engedtek el.

munkaszerződés nélkül még azt sem tudod majd bizonyítani, hogy ott dolgoztál. Mehetsz az Istenhez panaszra.

2010. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet, teljesen jogos a hangnem. Abból gondolom, hogy be vagyok jelentve, hogy sajnálatos módon kórházlakó voltam egy ideig, aztán mentünk nyaralni külföldre és megcsináltattuk azt eu kártyát,ezt pedig nem adnak, csak ha biztosított vagyok.A szabadságolás pedig úgy történik ennél a cégnél, hogy van egy naptár, ahová mindenki beírja a kívánt időt, amit mi meg is tettünk május elején, és szóltunk is, hogy augusztus első két hetét szeretnénk.Rajtunk kivül dolgozik ott még egy pár, akiket zokszó nélkül elengedtek együtt két hétre. Kérdem én miért?Azért mert őket összeköti egy papír, hogy házasok, minket pedig csak a 3 év és egy közös lakás??Hol itt az igazság?És akkor én miért legyek velük fair?És még nagyon sok minden zajlott le, ami felháborító és szemét húzás tőlük, de így is mi vagyunk a rosszak. Igyekszünk átgondolni, és helyesen cselekedni, de majd alkalom szüli... Hétfőn minden kiderül.
2010. aug. 13. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!