Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket bántanak / bántottak...

Titeket bántanak / bántottak az iskolás éveitekben?

Figyelt kérdés

Engem nagyon sokszor. Főleg általános iskolában , minden egyes nap. Féltem bemenni az iskolába . Megaláztak nagyon sokszor. Volt, hogy papírt dugtak a számba, és nevettek rajtam. A fiúk rugdostak, direkt olyan dolgokat tettek velem, hogy mindenki nevessen rajtam. Rágót tettek a székemre, kihúzták alólam a széket .. Satöbbi satöbbi .. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy valaki, aki hasonló szituációban volt/van, írja ki magából az érzéseket , gondolatokat és segítsünk egymáson. Mert én már 19 vagyok, ennek mind 5 éve, de azóta is félek emberek közt lenni. Meghatározta a jövőmet.



19/L



2020. dec. 15. 07:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%
Engem is bántottak, de a szüleim egy szép napon bementek az iskolába és a kispcs fszajankot helyre tették. Azután nem bántottak többet. Neked nincsenek szüleid?
2020. dec. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Na ez egy csúnya kérdés volt utolsó !!!:) remelem tudod!



Vannak szüleim, viszont mindennap nem jöhettek be az iskolába !:)



Gratulálok neked !!:)

2020. dec. 18. 07:15
 13/15 anonim ***** válasza:
Pedig így lehet a leggyorsabban intézni az ilyen kretén osztálytársakat. Személyesen, egyenként.
2020. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%

Az általános iskolában éveken át maceráltak, csúfoltak a fiú osztálytársaim, mert kilógtam a sorból: nem fociztam, nem beszéltem csúnyán, nem fogdostam a lányokat, jól tanultam. A gimiben a fiúk IQ-ja már magasabb volt, ott már nem voltak ilyen gondjaim, de a régi trauma évekig megmaradt.

Az általános iskolai osztálytalálkozóra eredetileg nem akartam elmenni, mert nem akartam látni azokat a bizonyos embereket, de végül nagy vívódás után mégis elmentem, habár több, mint fél órát késtem.

Az engem bántó osztálytársak közül furcsamód egy sem jött el, csak a többiek meséltek róluk: mindegyiknek félresiklott az élete, munkanélküliek voltak, magánéleti problémákkal küzdöttek. Én ellenben több egyetemen is diplomát szereztem, már akkor vezető beosztásban dolgoztam, s dolgozom ma is, van feleségem, három gyönyörű gyerekem, stb.

Azóta megbocsátottam nekik, és ha nagy ritkán összefutok egyikkel-másikkal az utcán, akkor régi ismerősként beszélek velük úgy, hogy nem emlegetem a régi sérelmeket. Idővel ők is felnőttek, megkomolyodtak. Lezártam az ügyet.

Te is tedd túl magad a dolgon, nézz a jövőbe. Nem lehetsz mindenkivel egyformán jóban. Találd meg azt azt a pár embert, aki téged lelki értelemben támogat, segít, hogy elérd a célod. Értékes vagy, fedezd fel az értékeidet, tanulj, dolgozz, fejlődj, és az értékeidet fordítsd a szűkebb-tágabb környezeted, közösséged javára.


43/f

2020. dec. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek !
2020. dec. 31. 05:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!