Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket bántanak / bántottak...

Titeket bántanak / bántottak az iskolás éveitekben?

Figyelt kérdés

Engem nagyon sokszor. Főleg általános iskolában , minden egyes nap. Féltem bemenni az iskolába . Megaláztak nagyon sokszor. Volt, hogy papírt dugtak a számba, és nevettek rajtam. A fiúk rugdostak, direkt olyan dolgokat tettek velem, hogy mindenki nevessen rajtam. Rágót tettek a székemre, kihúzták alólam a széket .. Satöbbi satöbbi .. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy valaki, aki hasonló szituációban volt/van, írja ki magából az érzéseket , gondolatokat és segítsünk egymáson. Mert én már 19 vagyok, ennek mind 5 éve, de azóta is félek emberek közt lenni. Meghatározta a jövőmet.



19/L



2020. dec. 15. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő új emberré válni. :)
2020. dec. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez így van. Csak sajnos az emlékeket nem lehet kitörölni ! Viszont enyhíteni igen.

Én edzek mindennap, az ad egy kis önbizalmat, és olyankor csak arra gondolok , hogy sokkal jobb vagyok/leszek náluk, és sokkal szebb is vagyok. Változtam azóta kívül - belül , ma már nem hagynám magam. Viszont vissza húzódó vagyok és zárkózott .

2020. dec. 15. 08:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban nekem is ilyen osztálytársaik voltak, általában én voltam a célpont. Aztán gimiben már nem volt ez, onnan lettek barátaim is. Egyetemen meg belecsöppentem egy olyan társaságba, amit abszolut a magaménak éreztem és ez sok dobott rajtam meg az önbizalmamon. Ma már lassan 30 vagyok, dolgozok, családom van. Az egész nem több, mint egy rossz emlék.
2020. dec. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne arra gondolj hogy náluk jobb legyél, hanem hogy magadnak tetsz. :)
2020. dec. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az esetek többségében kiközösítettek, de vannak egyéb rossz emlékeim is.

Szívbetegséggel születtem, és ebből hátrányok is volt.

Először a tesi. Hiába nem voltam felmentve, a szívbetegség miatt nem bírtam úgy mozogni.

Ebből jött, hogy:

"A hülye nem tud focizni, nem állhat be."

"Takarodj innen, csak zavarod a játékot!"

És még sok más ennél rosszabb is elhangzott.

Tesin kívül olyan is volt, hogy osztották az osztályban a cukrot, mindenki kapott, csak én nem. Nem is kértem, de az osztálytársam odaállt, hogy szívbetegek nem kaphatnak, és elment.

Ugye ezek miatt én is elkezdtem távolodni a többiektől, az általános suliban nem is voltak igazán jó barátaim. Szerettem inkább egyedül lenni, nagyon csendes gyerek voltam.

Aztán egy erős középiskolába kerültem, ahol nagyon jófej osztálytársam lettek. Csak az volt a gond, hogy én inkább csendes, visszahúzódó voltam, és nem igazán lettek jó barátaim. Azóta rengeteget változtam, többet beszélgetek, de még mindig nem vagyok az a beszédes, barátkozós típus.

2020. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak kérdező, nálunk is volt ilyen lány, akit állandóan "szivattak", és persze engem is, mert sokszor kiálltam mellette, s mint utólag kiderült, még otthon is bántalmazták őt. De velem nem történt ilyen.

17/F

2020. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5 velem is kB ilyesmi volt, csak nekem a tüdőmmel van bajom, tehát ugyanúgy nem csinálhattam semmi megeröltetőt, ezáltal minden tesis játékból kimaradtam.
2020. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem bántottak,igaz ritkán.Először másokkal végeztettem el a piszkos munkát mert jól befolyásoltam az embereket,utána már magam intéztem el az adott személyt,miután eltörtem az egyik ilyen egyén kezét utána már nem bántottak.Most a pintér maffiának dolgozom.
2020. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amúgy középsuli után,amikor szakmát tanultam én is voltam bántalmazó.Volt egy lány,19 voltam és olyan körbe kerültem akik nagyon szemetek voltak másokkal,velem pl nem mert látták milyen vagyok,sőt be vettek a csoportba.Volt egy lány aki néha szeretett fontoskodni,mi meg rászálltunk.Főleg mivel ez a lány előtte megbízott bennem ( bár ha valakit alig ismersz abban ne bíz meg) kibeszélte nekem a többieket én meg elmondtam neki.Volt hogy bezártuk a lányt a raktárba stb. Egyszer találkoztam vele az utcán köszönt amin meglepődtem.Nem tudtam a szemébe nézni,akkor kb gyerek fejjel nem bántam,később felnőtt fejjel gondoltam vissza arra hogy milyen szörnyeteg voltam.Mai napig szégyenlem azt az 1 évet az életemből.Sose voltam előtte olyan aki gyengéket bánt,és elég volt egy brigád hogy ilyen szintem romlott legyek.
2020. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Próbálj túl lépni rajta ki alakítani az életedet megkeresni az élet pozitív oldalát. Én azért írom mert én is így voltam és mai napig nem hiszek a szeretetben barátságban te ne kövesd el ugyanezt a hibát mint én.
2020. dec. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!