Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen, amikor valakit műtenek...

Milyen, amikor valakit műtenek es altatógazzal altatnak el? Almodik valamit közben? Hamar elalszik? Konnyen felébred műtet utan? Műtet kozben nem ebredhet fel? Es felebred egyaltalan???

Figyelt kérdés

2020. dec. 25. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorban.

Nem álmodsz.

Hamar elalszol.

Könnyen felébredsz.

Műtét közben nem ébredhetsz fel.

Igen, felébredsz.

Hogy érthető legyen, az altatás igazából nem altatás (tehát nem alszol, és nem álmodsz), hanem egy általános érzéstelenítés, gyakorlatilag kikapcsolják az agyad.

Ezt az állapotot műtét közben végig fenntartják.

2020. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

koszike, csak azert kerdeztem, mert muteni fognak es altatni.

Kicsit tartok tole.

Hallottam mar éber altatasrol is, de az ritka.

2020. dec. 25. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, és nem kell tartanod tőle.

Szerintem amire te gondolsz, az az éber szedálás, magánfogászatokon elég elterjedt, de az teljesen más. Altatást igénylő műtétnél ez nem kivitelezhető.

A másik tippem az, hogy láttál egy olyan fehér holló kategóriába tartozó videót, ahol agyműtétnél a beteg ébren van, és kommunikál műtét közben.

Nos, akkor pontosan azért van ébren, hogy tudjon kommunikálni, de akkor sem érez semmit. Magyarországon ilyen jellegű műtétet nem végeznek, és külföldön is egyedi esetnek számít.

Jobbulást.

2020. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem már kétszer altattak. Arcodhoz szorítanak egy "maszkot", amiből cső jön ki. A csövön áramlik az altató gáz. Számoltatnak 10-ig, és amikor már nem alszol, akkor "elaléltál". Az altatóorvos figyeli a magan műszereit, amik az életfunkcióidat mutatják neki. Nem hallottam arról, hogy valaki álmodott volna. Én sem álmodtam. Műtét után felébredsz, vagy felébresztenek. Én kissé kábult voltam, de cseppet sem kellemetlen.

Nincs miért aggódni, hiszen altatás előtt kivizsgáláson veszel részt, hogy a szervezeted kibírja-e az altatást. Kisebb műtéteket helyi érzéstelenítéssel végeznek.

2021. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!