Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szó jut eszedbe arról,...

Milyen szó jut eszedbe arról, hogy összefonódás?

Figyelt kérdés
Egy jól hangzó kifejezést keresnék, ami tartalmilag hasonló, mint az összefonódás, esetleg összekapcsolódás. Nem fontos, hogy teljesen szinonímája legyen, inkább hogy jellegzetes szó legyen!

2020. dec. 27. 17:45
 1/4 anonim válasza:

Attól függ, hogy milyen kontextusba kell beilleszteni.

Nekem elsőre a ráhangolódás, összehangolódás ugrott be.

Remélem tudtam segíteni :)

2020. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából valaminek a címének szánnám, ezért lenne jó egyedi, jó hangzású. Egy angol szó van, ami szimpatikus, de magyar lenne az ideális. A jelentése ott is összefonódás (kb.), de valahogy ez a magyar szó annyira nem megkapó. :/
2020. dec. 27. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Egyesülés, összemelegedés, összeolvadás, fuzionálás, összefűződés. Ha más nyelvből jön nem biztos hogy ugyanazt a hatást el tudod érni magyarul egy szóval, de lehet hogy segítene ha az angol kifejezést írnád le.

Magánvélemény mert beszélek angolul, szerintem ami angolul jól hangzik az magyarul néha nem (pl.: rouge = zsivány), cserébe angolul fele annyira sem lehet jól káromkodni mint magyarul.

2020. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Interlace az angol kifejezés, az ugye inkább "összefonódik", de címként épkézlábabb az "összefonódás".
2020. dec. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!