Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A X. kerületi utcanévtáblákon...

A X. kerületi utcanévtáblákon miért nem szerepel Kőbánya neve? Mi lehet az oka? Esetleg nem elfogadott városrésznév?

Figyelt kérdés

Mindenki így hívja, nem pedig – például – Ligetteleknek, mint ahogy a táblákon szerepel: "X. kerület, Ligettelek". Lehetne Józsefvároshoz, Pestszentlőrinchez vagy Csepelhez hasonlóan mindkettő név a táblákon (nagyobb egység és része, vesszővel vagy kötőjellel elválasztva):


"X. kerület, Kőbánya, Ligettelek"

vagy

"X. kerület, Kőbánya-Ligettelek".


Kérdésem vonatkozhatna ugyanígy Zuglóra is...



2020. dec. 28. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol szerepel:

[link]

2020. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül Kőbánya-Kertvárosnál. Viszont, hogy a többinél miért nem, jó kérdés...
2020. dec. 29. 22:13
 3/4 anonim válasza:

A kérdésedre nem tudom a választ, valóoszínűleg egységesek az utcanévtáblák Budapesten és annak idején így határozták meg.


Engem inkább az zavar, hogy a hírekben viszont mindenhol Kőbánya szerepel és sajnos általában a negatív híreknél látom (pár saját szavas példa) "Elkapták a kőbányai késelőt", "Buszon raboltak Kőbányán" stb. Csepel még ilyen áldott kerület, a többinél Budapestet írnak, vagy Fővárost. Ezzel tovább rontja a sajtó a kerületünk megítélését...

2021. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3: Egyetértek. Ha valami a II. kerületben történik, akkor csak "főváros". Ha Csepelen vagy Kőbányán, akkor persze leírják pontosan a városrészt... Ha már a sajtó, engem még jobban idegesít, amikor "Rákoskeresztúri Új Köztemető"-t írnak/mondanak, holott ez nettó f***ság, mivel az Új Köztemető teljes területe Kőbányán van, köze nincs Keresztúrhoz.
2021. jan. 2. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!