Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy sárvérű egy sárvérűvel...

Ha egy sárvérű egy sárvérűvel házadodik milyen lesz a gyerekük?

Figyelt kérdés
Sárvérű nem lehet mert az a muglik varázsló gyereke. Félvér?

2020. dec. 31. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Igen, félvér.
2020. dec. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Sárvérű a sárvérűvel házasodva, az az két félvér (mugli és varázsló származású)

Utódjuk lehet:

- mugli, (hiszen mindketten magukban hordozzák a mugli / varázstalan gént)

- sárvérűek (mivel mindketten félvérek, bennük is keverednek a félvér / kevert gének)

A keveredés miatt lehet az is, hogy két muglinak születik varázstudó gyermekük, amilyen Lily is volt, míg a húga Petúnia nem örökölte ezt a gént. Ez esetben a varázs tehetség recesszíven, rejtetten öröklődött. A szülőknél ez esetben nem, de az utódokban (egyikükben) felszínre került a tehetség.

2020. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Te meg miről beszélsz, kettes? Mindent összehordtál, csak helyes információt nem.


Sárvérű = mugliszületésű: olyan varázsló, akinek mindkét szülője mugli (=nem varázsló)


Félvér: olyan varázsló, akinek van mugli nagyszülője (legalább egy, de lehet több)

- egy sárvérű és egy aranyvérű gyereke tehát félvér (2 mugli és 2 varázsló nagyszülő), mint Harry

- két sárvérűé is az (4 mugli nagyszülő, de a szülők tudnak varázsolni, úgyhogy nem lehet sárvérűnek hívni)

- egy félvérnek, akármilyen vérstátuszú a párja, csak félvér gyereke lehet (amennyiben a gyerek tud varázsolni, persze)

2020. dec. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Már pedig - szerintem - a sárvér, a félvért (negyedvért, stb - erről beszél Hagrid is) jelenti, attól független mennyi varázstehetsége öröklődött. Amit leírtam valódi genetika.

Ha Rowling, vagy a keményvonalas rajongók mást találtak erre ki (netán a kevésbé megközelítő fordítás miatt), az már legyen mindenki magánügye.


Szóval, lehet éppen neked igazad, de amit leírtam az logikus.

Úgyhogy én semmiképpen nem akarok sem veszekedni, sem kötözködni (akkor sem, ha az előbbi válaszom lepontoztátok).

Kellemes éjt, és előre is: Boldog Újévet - bár tudom, még bőven december 31-e van. :)

2020. dec. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

El van magyarázva a könyvben, a sárvérű szót a mugliszületésű varázslókra használják, és ahhoz, hogy mugliszületésű legyél, mindkét szülődnek muglinak kell lennie. Ebben nincs szubjektív vélemény - az írónő már a könyvekben félreérthetetlenül kifejtette, hogy mi mit jelent.


A rasszista varázslók valóban használhatták néha a sárvérű szót a félvérekre is, de nem jellemző, és a könyvekben egy példa sincsen rá. Ha egy félvért sértegetni akartak, az ő szemükben már a "félvér" is épp elég sértő kifejezés volt.


A kérdező pedig egyértelműen a mugliszületésű varázslókra gondol, amikor sárvérűt mond.

2020. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!