Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter? Fidelius bűbáj?

Harry Potter? Fidelius bűbáj?

Figyelt kérdés

A bűbájról tudjuk, hogy egy információt lehet elrejteni vele egy élő személyben. Viszont! Ennek az információnak kézzel foghatónak kell lennie? Egy címet el lehet rejteni vele, akkor az a ház csak azok számára lesz érzékelhető, akiknek a titokgazda elárulja. Viszont olyan infót is el lehet rejteni, ami nem kézzel fogható? Vagy ez hogy működik? Fanficet írok, ehhez kellene.


A mugliszületésű srác és barátai a Fidelius bűbájjal rejtik el a származását. Így aki korábban tudta, az teljesen elfelejti, a minisztériumi jegyzékből is eltűnik.

Szerintetek ez a bűbáj képes lenne ilyet tenni? Elvégre ez az információ elméletben létezik, tehát a bűbáj nem tehet láthatatlanná semmilyen tárgyat (legfeljebb a mugli szülőket). Tehát ha egy házat láthatatlanná tesz, akkor egy gondolatot is elérhetetlenné tehet az emberek fejében, nem? Ti mit gondoltok? Nagyon nagy hülyeség?


Egy másik szereplő apja is sárvérű, de vele azért nem lehet ezt megcsinálni, mert túl ismert ahhoz a varázsvilágban, túl sokan ismerik, és nem lenne alibije hogy kik a szülei (a fiúnak van).



2020. nov. 16. 15:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Eddig ott tart a sztori, hogy elvégezték a bűbájt, a titokgazda megosztotta pár emberrel, így akik tudják a titkot, azok továbbra is ugyanolyannak látják a fiút, de akik nem tudnak a titokról, azok egy teljesen jelentéktelen, semmilyen jellegzetességgel nem rendelkező, teljesen hétköznapi srácnak látják (a Fidelius bűbáj elrejtette/megváltoztatta azokat a tulajdonságait, amiket a szüleitől örökölt. Sem a szemszíne, sem a szeplői, sem a fejformája, az orra, tehát tényleg semmiben sem hasonlít a szüleire.) Úgy tér vissza a Roxfortba, mint egy új diák.
2020. nov. 16. 15:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potter varázslatrendszere nagyon laza, úgyhogy nyugodtan csináld azt, amit csak szeretnél. Amit itt leírtál az teljesen korrekt.
2020. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
2. Nincs. De ha csinálsz, akkor megköszönjük.
2020. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

#4 ez itt pl mi?


fanfic.hu/meriforum/

2020. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Mit pattogsz annyit? A gyakori konkrétan arra van, hogy bármit meg lehessen kérdezni.


Menj nyavalyogni a fejlesztőkhöz inkább, hogy le lehessen tiltani magadnak bizonyos kulcsszavakat. Ne nekünk sírj, mert magasról letojjuk a véleményedet.

2020. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

7-es!


Egy másik HP-s kérdésnél is leírtad ezt: "Lám mit tesz a HP az ember lelkivilágával"

Nem agresszívek a rajongók, te provokálod őket.

2020. nov. 16. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem simán megoldható. Most az jutott eszembe, amikor a filmben (a könyvben már nem emlékszem erre a részre) Hermione - a tehetséges, de mégis csupán iskolás boszorkány - kitörli az emlékét a szülei fejéből. Közben látjuk, hogy még a fényképekről is szép lassan eltűnik.
2020. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt a bizonyos kérdést nem én írtam ki, de ott is kommenteltem. Pár perce reflektáltam a válaszodra ott is.
2020. nov. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!