Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyha anyai ágon a nagypapám...

Hogyha anyai ágon a nagypapám apai ágon pedig a nagymamám sváb, akkor én is az vagyok, vagy én már nem?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az vagy, amilyen identitást magadnak érzel. Mindkét szülőd félig sváb származású. Benned negyed van. Na, és? A Kárpát-medencében, a Szent Korona alatt számos nép élt. Attól függ, mi lesz a "turmixból".

Amikor Benes ki akarta erőszakolni a Nyugat-Dunántúl, Őrség elfoglalásával a szláv korridort, akkor svábok, magyarok, a pesti egyetemista, a győri és kőszegi gimnazista, az alföldi parasztok, tisztviselők, mesteremberek, arisztokraták, horvátok bosnyákok fogtak kapát, kaszát, fegyvert és védték meg velük szemben a hazát.

Erre gondolj.

Tehát te sváb magyar vagy, vagy magyar sváb, vagy egészen az.


Azt mondta József Attila a Dunánál c. versében:


"Anyám kún volt, az apám félig székely,

félig román, vagy tán egészen az.

Anyám szájából édes volt az étel,

apám szájából szép volt az igaz.

Mikor mozdulok, ők ölelik egymást."

.

2021. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak ők ketten voltak svábok a családban?
2021. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!