Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rossz az ha valaki...

Miért rossz az ha valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés

Már én is gondoltam arra hogy vagdosom magam néha még most is előjönnek ezek a gojdolatok es nem tudok ellene mit tenni..nincs egy ember se akinek el tudnám mondani ezeket a gondolataimat mert félek hogy kirögögnének vagy nem vennének komolyan...az okát most nem akarom elmondani ..2 évvel ezelőtt majdnem elkezdtem magam vagdosni csak nem kezdtem el mert féltem hogy ha valaki meglátja kiröhög vagy elkezd sajnálkozni...pszihológushoz nem igazán szeretnek menni,erről a szüleim se tudnak...meg erről nem is szeretek senkivel se beszélni..

Valaki volt mar hasonló helyzetben?



2021. jan. 18. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért rossz, mert kárt teszel magadban, ami látványos, így mindenki fogja tudni és nyaggatni fognak, pedig neked pont arra lenne szükséged, hogy hagyjanak. Amúgy nekem elmondhatod, hogy mi a baj. Nem foglak kinevetni és továbbadni se (nem is nagyon tudnám, mert nem ismerlek), de segíteni hátha tudok, ha olyan a probléma.
2021. jan. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vagdosás azért rossz, mert elfertőződhetnek a sebeid, vagy ha egyszer véletlenül pont rossz helyen vágsz mélyebbet, mint tervezted, eltalálhatod az ütőeredet, amitől lehet, hogy elvérzel és meghalsz.

Kérlek, ne csináld ezt! :(

Te is egy értékes ember vagy, nem ezt érdemled!

2021. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Azért rossz, mert a problémáidat megoldani nem fogja. Többet viszont csinál, mikor örökre maradandó hegeket karcolgatsz magadba. Azért is rossz, mert egy buta divat ami a neten terjedt el, ahogy a sok világfájdalmas szerencsétlen ezt tanácsolja megoldásként, a többi buta gyerek meg elhiszi. A serdülőkornak amúgy is van egy ilyen emós szakasza szinte mindenkinél, sokan az identitás részévé teszik a "fájdalmat" és meg nem értettséget, és akkor hegedülnek a pengével egy kicsit magukon, mert hú de szar az élet.
2021. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Gyökérség.

Tehetne olyat is, ami hatékony : levihetné a szemetet.

2021. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 egyáltalán nem internetes divat, 50-60 éve is jelen volt már.

Kérdező, én is hasonló helyzetben voltam/vagyok, mint amiket írtál, sok ideig vagdostam magam.

Egyrészt, ahogyan előttem írták, könnyen elfertőződhet, hiszen a pillanat hevében nem igazán érdekel, mivel vágsz, vagy hogy mivel kezeled le utána, és megvan az esélye annak, hogy ütőérbe kapsz bele, ami nem kell részleteznem, mivel jár.

Másrészt pedig semmire nem megoldás. Egy pillanatra ad csak jó érzést, vagy figyelemelterelést, de utána szembesülsz azzal, amit csináltál, és sokkal rosszabbul fogod érezni magad. Viszont arra a pillanatnyi jó érzésre rá lehet szokni. Utána egyre többet csinálod, egyre több kell, hogy jöjjön ez a jó érzés, és nagyon-nagyon nehéz leállni, ha már szokássá vált.

A gondolatok ellen segíthet a figyelemelterelés, persze nem káros dolgokkal, hanem mondjuk zenével, rajzzal, ilyesmivel. Ha ki akarsz magadból adni valamit, tépj szét egy darab papírt, írd le, mi bánt. Esetleg, ha készen állsz rá, egy barátnak vagy a szüleidnek, vagy olyannak, akiben megbízhatsz, mindenképp mondd el. Nem jó ezzel egyedül lenni. Nem ismerem őket, persze, de nem hiszem, hogy mindenki kiröhögne vagy nem venne komolyan, rengetegen küzdenek ilyen gondolatokkal.

2021. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!