Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a neve ennek az íróeszköznek?

Mi a neve ennek az íróeszköznek?

Figyelt kérdés
Olyan, mint egy toll, de vékony grafittal lehet utántölteni. Az istenért nem jut eszembe a neve, előre is köszönöm! :D
2021. jan. 21. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Rotling?
2021. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Rotring, bocsi 😆
2021. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Töltőceruza.
2021. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azaz, rotring volt az a szó, amit kerestem! Köszi szépen 🙏🏽
2021. jan. 21. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Rotring egy töltőceruza márka.
2021. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

A Rotring egy márkanév, gyártanak rengeteg féle irodai eszközt, a töltőceruza csak egy termékük a sok közül.

Töltőceruzát pedig nem csak ők gyártanak, hanem még sok másik cég is.

Tehát a szó, amit a kérdező keres, az a "töltőceruza".

Rotringnak hívni a töltőceruzát olyan vidéki-suttyó szokás, mint adidasznak hívni a tornacipőt, márkától függetlenül.

2021. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én a rotringra gondoltam gyermekkori emlékek okán, de a töltőceruza sem jutott eszembe.

Szóval, ha úgy tetszik, volt egy Rotring márkájú töltőceruzám anno, általánosban. Vidéken nőttem fel, de kérlek, mégis ki hív "adidasznak" bármilyen tornacipőt? Közel sincs így. Vidék nem egyenlő a suttyósággal, tudatlansággal vagy ostobasággal. Ilyen emberek éppúgy jelen vannak pl fővárosunkban is, tapasztalom. Ideje volna ezekkel az ostoba sztereotípiákkal felhagyni.

2021. jan. 21. 12:12
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

A Rotring tényleg egy bizonyos brand. Ma már nevezik ahogy akarják :) mechanikus ceruza, töltőceruza, nyomósirón, meg még ki tudja.

Gyártó is van bőven: Faber-Castell, ICO, Pentel, BIC, Staedtler, Maped. A Rotring az "Rotring Tikky" néven futtatja egy ideje.

2021. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!