Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem azt tanulom amit szeretnék...

Nem azt tanulom amit szeretnék ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Megpróbálom érthetően leírni a helyzetet tehát 8.ban volt egy elképzelésem hogy én turisztikai ágazatban szeretnék elhelyezkedni nyelvet tanulni ilyesmik. Ez onnan bukta lett hogy nem vettek fel túljelentkezés miatt. A sorrend szerint második helyre vettek fel amiről nem volt fogalmam sem,hogy mégis mi a jó bánat az nem is néztem utána, nem érdekelt. Ugyebár ügyvitel ágazatra vettek fel aki nem tudná irodai ügyintéző. Elkezdődött az iskola majd én harmadik után rá is jöttem hogy nem ez nem nekem való nem akarom utálom nem megy meg az ilyenek. Beszéltem anyával minden alternatív lehetőséget felsoroltam kerestem iskolát mondta, hogy jó átirat én hülye hittem is neki egészen év végéig húzta. Nem enged el semmilyen más iskolába lehet az akar a legjobb vagy a legrosszabb is ő neki ez tetszik es nem enged belőle. Mar lassan egy éve rágom a fülét elmondtam neki sokszor hogy en ebbe bukni fogok hogy en ezt utálom nem is értek hozzá. Most ott tartok hogy 10.es vagyok és nem szabadulok ettől az iskolától és a gyomrom is felfordul ha bele kell gondoljak abba h nekem ebbe kell dolgoznom. Lelkileg tönkre tesz már az egész....oké mondjátok azt hogy maradjak ott érettségiig de addig is kell a szak tantagyakat tanulni és abból nagyon rosszul állok annyira gyűlölöm az egészet hogy épphogy kettes vagyok mindenből egy szót nem tanulok semmire pedig az eszem megvan hozzá csak éppenséggel amit nem akarok azt nem fogom csinálni úgy ahogy azt kellene. Nq szóval arra szeretnélek kérni titeket hogy segítsetek valami jó indokot mondani hogy meggyőzzem anyámat hogy most azonnal irasson át másik iskolába

Köszönöm ha végig olvastad🥺



2021. jan. 22. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"neki egészen év végéig húzta."

Igaza volt. Egy hangulat miatt miért veszítettél volna egy egész, már megkezdett évet.

2021. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

"pedig az eszem megvan hozzá csak éppenséggel amit nem akarok azt nem fogom csinálni úgy ahogy azt kellene."


Rosszul teszed. Végezd el. Érettségizned kell belőle. Nem biztos, hogy át tudsz nyergelni valamelyik más szakra, mivel már több éved benne van.

2021. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ágazati érettségin átmész 2-el és mész olyan szakra, amire akarsz, ha már nem teknikumi képzés még vagyis szakgimnáziumi, akkor elött leléphetsz +1 kor egyböl vagyis érettségi éve. Fontos mástárgyból is csinálj érettségit, ha olyan érdeklődés vagy bármi lehet igazából csak tanult az, hogy csak 2-es vagy abból a szaktárgyakból. Valami valamiért. Ebben a szituációban jobb, ha valami belefektet másba az eloszlott energiát. Kitartást.


Azért a irodai ügyintézőért nem kár így már.


Mint nekem az irodai informatikus(Word, Excel tudt használni nem közismert érettségi szintet else érte a nehézsége, de volt Linux parancssor használat, na de irodába, ahol Windows van akapból) volt úgy is más akarok ezért nem kár érte.

2021. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!