Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szijjasztok! Kiszeretnénk...

Szijjasztok! Kiszeretnénk menni a párommal és a kislányommal (3) németországba élni! Hogyan miként induljunk meg, és mennyi esélye van a kinnt léthez egy gyerekkel? Nagyon szeretnénk menni már! Kilátástalan a helyzet itthon!

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szijja! Hát először is meg kellene tanulni a magyar helyesírás alapjait! Aztán el kellene kezdeni németül, közben szerezni mindkettőtöknek 1-1 hasznos szakmát, amire ott szükség van (ezügyben nézz körül a helyi álláshirdetések között) majd gyűjtsetek össze minél több pénzt, praktikus lenne, ha előbb csak a párod menne ki, bérelne lakást, találna magának munkahelyet, aztán mehetnél te is a kicsivel, a gyereket beíratnád oviba, majd te is keresnél munkát.
2012. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!kapok valamilyen támogatást addig amíg nemtudok elhelyezkedni dolgozni?gyerekkel könnyebb kijutni vagy nehezebb?
2012. jan. 16. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik városba szeretnél!

Melyikbe?


Én német vagyok, talán tudok segíteni!

2012. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elöre is köszönöm a segítségedet!nemtudjuk,hogy milyen városba mennénk!ha tudnál nekem ajánlani valami árilag megfelelö helyet szívesen fogadom!valahogy mindenképp kiszeretnénk menni és a munkát is keresem már itthonrol!bármilyen segítséget és informáciot szívesen fogadok!
2012. jan. 17. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!


Hát az az igazság, hogy a külföldieket nem nagyon szívelik.

Eltűrni eltűrik de soa nem úgy tekintenek mint egy igazi németre.


Én Münchenben éltem/élek és nagyon kedvesek/segítőkészek szorgalmasak!!

És tiszták!

Az a lényeg hogy minél jobban próbálj meg beilleszkedni.


+ csodaszép tájak vannak


És rengeteg pénzt is kapnak, meg is dolgoznak érte.


De nyugodtan kérdezz, mindenre nagyon szívesen válaszolok!

2012. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyenek a munka lehetőségek azon a környéken?milyen ár kategóriába vannak a lakások?és milyen szintű nyelv ismerettel kell rendelkezni?és lenne olyan kérdésem,hogy azt hallottuk,hogy segítenek a nyelvtanulással kapcsolatban!tudsz ezzel kapcsolatban valami információt?és a szakma mennyire fontos?párom tehergépkocsi vezető,jártas az építőiparban is!én eddig eladóként dolgoztam!bármilyen munkát elvállalunk!
2012. jan. 18. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Utolsó vagyok.

Hát én még csak 15 vagyok, de Münchenben a 3/4 életemet töltöttem.1 hét múlva vissza is megyek, de csak 1 hétre.


Munkaleletőség? Ha tanult vagy, akor nagyon szuper állást kaphatsz!!! Münchenben egy kukás kb ugynannyit keres mint egy MO-i tanult informatikus!! ÉS elitebb körülmények között dolgozik mint MO-on.

Tehát ha tanult vagy és be tudsz illeszkedni a munka nem lesz probléma!


A lakások, ez így per pillanat nem tudom megmondani, de vannak nagyon drágák és olcsók is, mint mindenhol. Az interneten meg tudod nézni.


Milyen szintű nyelv ismerettel kell rendelkezni??

Hát annyit tudok mondani, hogy Bajorországban, a legdurvább az akcentus!!! Egy Berlini nem biztos hogy megért egy Münchenit. Mert nagyon fura az akcentus.

Engem nem zavar, mert bajor vagyok, de a diplomás német tanár Mo-i suliban nem vagy csak alig tudott megérteni, amikor elővettem a bajor akcentust!Németországba ott a legdurvább!!!

DE!

Mindenki elő tudja venni a sima német beszédét.

( Ezt nem tudom hogy magyarázzam el)

Hogy ha nem érted a bajor tájszólást akkor át tudnak válatni sima, tájszólás, akcetus nélküli némtre és azt tanítják az iskolákban MO-on. Azt viszont már megérted!

Tehát ha félrerakják a tájszólást simán meg lehet érteni őket! Téged meg egyértelműen megértenek.

Egy középszintű szerintem minimum, de középszintű néet nyelvvizsgával már 1000% hogy megállod a helyed!


IGEN!

A nyelvtanulásban segítenek!

Vannak külön ,,iskolák" is és a bajorok segítenek! Tehát ha nem értesz valamit türelmesen elmagyarázzák, és addig nem hagynak békén ameddig el nem tudták magyarázni vagy segíteni nem tudtak!


Szakma mennyire fontos???

Attól függ hogy milyen! De hidd el Münchenben vagy Bajorországban az tutri, hogy találsz munkát!!


Ja és Németországban beszélik az angolt is, az kötelező tanulni, legalábbis általános iskolákban és gimnéziumokban!

SZóal ha nem értenél 1-2 dolgot akkor ott az angol!

De hollandul is tudnak, de az inkább az ÉNY-i részre jellemző.


Most nézem, építőiparban jártas??

Müncenben, legalábbis a külvárosokban rengteg minden épül!!!!! Terjezkednek!!! Az építőiparban tuti lesz állásotok!!!!!!!!!

Pláne a bármilyen munkát elvállaltok!


A bajorok nagyon kedvesek, segítőkészek, percízek stb!


Pár dologra figyel oda:

- legyél mindig tiszta, rendezett, ne szemetelj, ne lopjtehát ilyeneket ne csinálj


- legyél te is kedves segítőkész


Stb.


AZ A LÉNYEG HOGY MINÉL JOBBAN ILLESZKEDJ BE!!

ÉS VAN EGY "KIS" FELSŐBBRENDŐSÉGI KOMPLEKSZUS, ÉS A MAGYAROKAT NEM NAGYON SZERETIK, A LOPÁS MIATT.

DE A CIGÁNYOKKAL HASONLÍTJÁK ÖSSZE A MAGYAROKAT.

UGYE NEM VAGYTOK AZOK?????( BOCS A KÉRDÉSÉRT, DE EZ NÁLUK FONTOS)


OSEM FOGNAK ECHTE NÉMETEKNEK NÉZNI, VISZONT MÉG HA UTÁLNAK IS SEGÍTŐKÉSZEK, ÉS KEDVESEK, ERT A GYŰLÖLETÜKET NEM MUTATJÁK KI!


DE ANNYIT TUDOK MONDANI, HOGY A BEILLESZKEDSZ, LÁTJÁ, HOGY SZERETED NÉMETORSZÁGOT ( ERT A NÉMETEK NAGYON AZSZERETŐK), TISZTELED BECSÜLÖD, ÉS BEILLESZKEDSZ, ÉS ÚGY VISELKEDSZ MINT A TÖBBI NÉMET, OLYAN LESZ SZÁMODRA MINT A PARADICSOM!!!!!!


Ja és ha látsz az utcán szemetet ( kb. 0,1% az esélye) akkor vedd fel és dobd kukába!


Ja és nincs sok kuka!

Sőt mostanában egy kukát se láttam!!!

Múltkor nem tudtuk eldobni a szemetet mert nem találtunk kukát egész Németországban, legalábbis amerre mentünk!Pedig egymás után falvak és városok voltak!


Berlinben találtunk egy konténert és csak ott tudtuk eldobni.



Nuygodtan kérdezz még, akár városokról, rengeteg várost ismerek, és éltem ott.


Nyugodtan kérdezz bármit, sziívesen segítek!

2012. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Ha vendégségbe mész mindig vigyél VIRÁGOT!!!!!!!!!!!

Nem vicc!!!!

Nálunk ez a szokás.

Ha nem viszel virágot, megsértődik a "háziasszony"!!!!!!

És indig legyél pontos.

Ha valahonnan ( akárhonnan) csak 15 percet késel, akkor olyan fura szemekke néznek minta gyilkoltál volna!!!

Nem csak a külföldiekre.


Ez legyen szó munkaely, vendégség, találka, akármi!!!


Nyugodtan kérdezz bármit szívesen segítek!

2012. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: Bocs, örökre visszamegyek Bayernba!
2012. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!