Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Mi az élet értelme ha egyszer úgy is véget ér

Mi a f*sznak szenvedni évtizedeken keresztül

Ha egy mozdulattal véget tudnék vetni az egésznek

Miért kell megvárni amíg egy vén f*s leszek?


2021. jan. 23. 16:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%
10-es: Az Istenben(vagy Jézusban) való hit is csak egy menekülés abból a bizonytalanságból hogy nem tudjuk honnan jöttünk és mi lesz velünk a jövőben.
2021. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Puskin2 válasza:
0%
Először én is ezt hittem, addig amíg meg nem tapasztaltam hogy milyen is ez igazából
2021. jan. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
25%
Ez csak egy gondolati zsákutca ami valóban csábító megoldást kínál a létezés kérdéseire de ennél sokkal bonyolultabb a dolog.
2021. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
40%

Már bocs, de túlbonyolítod a kérdést. Az élet igazi értelmét csak érezni tudod, ezért nem fordult meg még senkinek a fejében ez a válasz.

Mellesleg, ha valami problémád van oldd meg. Semmire se mész azzal, ha itt panaszkodsz a végtelenségig; a problémád nem oldja meg önmagát.

Ha meg túl nehéz, az meg egy csak egy újabb bizonyíték aŕra, hogy élsz. Lépj túl rajta. Fogadd el.

Senki sem mondta, hogy nem lesz nehéz, de ez nem azt jelenti, hogy csak úgy fel is kéne adnod, csak mert azt várják el tőled, hogy húzd be a farkincádat és csaholj be neki.

2021. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Kapitalizmusban a pénz.
2021. jan. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%
„Mi az élet értelme?” Legyen egy szakmád, amiben legalább elég jó vagy, legyen egy párod, akivel legalább elég jól elvagy, legyenek gyerekeid, akiket minimum elég jól nevelsz. Tegyél valami hasznosat a valamely „nagyobb közösségért”, vagy legalább legyél lojális azzal, és hogyha ezek közül valamelyik nem sikerül, legyen erőd azt a vágyad, hiányod elengedni.
2021. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Deny Creep válasza:
56%

Szerintem az élet értelme a boldogság.

De ezt mindenki tudja, szóval semmi extra. De hogyan kell boldoggá válni? És szerintem ezen a ponton veszti el az emberek java része a fonalat. Mindenki tudja hogy az élet értelme a boldogság, de azt nem sokan tudják, hogyan kell boldoggá válni.


Ha kicsit már lényegre törőbben fogalmazok:

Az élet értelme az értelmes küzdelem.

Szeretek drámai lenni időnként tehát:

Az élet értelme az értelmes szenvedés.


Ilyenkor mindig reménykedek némi homlokráncolásban és megdöbbenésben. Tökre megörülök neki ha megkérdezik, hogy ez mit jelenthet. Mondjuk ez ritka, és bár itt senki nem kérdezett azért csakelmondom


Szerintem boldoggá, a kitűzött célok elérésével lehet válni. A cél lehet bármi, de a hozzá vezető út mindig erőfeszítés és küzdelem. A küzdelem fáradtságos és sok szenvedéssel is járhat. Minél nagyobb a küzdelem minél nagyobb a kihívás a célban, annál nagyobb öröm, sikerélmény, elégedettség keríti hatalmába az illetőt. És ezek gyakorlatilag a 'boldogság' összetevői.


Sajnos a boldogság nem állandó. Idővel fakulni kezd az emléke., Így az élet megélése során újra meg újra, újabb és újabb célokat kell kitűzni, és kell értük keményen megküzdeni. Azt gondolom.

Emellett óvatosan kell eljárni. A kis célok elérése kis boldogságot eredményez és hamar egy mókuskerék szerű börtönhöz vezet. A túl nagy célok pedig a sikertelenség nyugtalanságával bátortalanítja el az embert.

Bölcsen kell életcélokat választani, amik elég nagy kihívást jelentenek és elég nagy sikerélményt szolgáltathatnak.


Igazából ennyi. Nem is olyan nagy titok szerintem.

Na ennyit erről, irány próbálgatni a gyakorlatban!

2021. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Az életnek nincs értelme

Mi értelme van ha egyszer úgy is vége

Nem szeretném ha életem végéig egy börtönben éljek és inkább a halál mint hogy valaki más döntse el helyettem hogy mi a jó nekem

Nem akarok mindig az lenni akit hibáztatnak mindenét és ha meg merek szólalni akkor meg hozzám vágnak egy széket

Ja és minek célok ha nem lehet elérni őket mert előtted álnak

Akik bezárnak előtted minden egérlyukat

Elegem van hogy csak egy kifogás vagyok mindenre

2021. febr. 9. 16:46
 19/31 anonim válasza:
A civilizált ember akinek meg kell felelnie társadalmi, erkölcsi, morális elvárásoknak soha nem lesz boldog, a modernizált élettel egyre könnyebbnek tűnik minden, pedig minden egyre bonyolultabb, nagyon sok ember nem tudja mi az hogy valamiért megküzdeni.Az a probléma hogy értelmetlenül, céltalanul hozunk létre emberi lényeket, az értelmetlen szaporodás mindennek a problémája. A legtökéletesebb az lenne hogy az összes ember a bolygón eltűnne és a színtiszta uralkodó természet maradna fent.
2021. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Mi az élet értelme? "Küzdeni erőnk szerint a legnemesbekért."
2021. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!