Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyerekmentes társaim !!...

Gyerekmentes társaim !! Milyen ikonikus mondatok , kijelentések hangzanak el azoktól az emberektől , akik szerint nem is nő aki nem akar gyereket ?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a gyerekeket , nem is akarok , sosem akartam , van párom is és boldogan élünk így . De valahogy ez nagyon sok embernek nem tetszik , és kéretlenül beleszólnak az életembe

Pl : “Majd megváltozik “

“Senki nem nyitja majd rád az ajtót öregkorodban”

“Mi értelme akkor az életnek “ ( ez a személyes kedvencem , nem állok neki magyarázni , mert úgy sem értené😀)


Szóval kedves gyerekmentesek , ti miket szoktatok kapni illetve hogyan reagáljátok le ?



2021. jan. 25. 22:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Egyszer a párom keresztapja tette szóvá h nincs gyerek, próbálom finoman leírni a szöveget. “Mi van nincs ge...d” fel ba... rendesen az agyam, majdnem nyakon is vágtam de végül csak annyit mondtam “ van elég még a szomszédnak is jut és qvára semmi köze az életünkhöz”. Persze azóta sem tárgyalok egy ilyen véglénnyel. Egy igazi paraszt
2021. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 2*Sü ***** válasza:
91%

Férfi vagyok és van gyerekem, de…


Egyrészt nem kell senkinek megindokolnod – hacsak nem méred fel azt, hogy a helyzet megértésre talál –, hogy te miért nem akarsz gyereket. A „majd megváltozik” nyilván már válasz arra, hogy kifejtetted, miért nem akarsz gyereket. Nem akarsz. Pont. Majd eldöntöd a pároddal, hogy mikor akarsz vagy mikor nem. Most nem mondom azt, hogy nem lehet erről beszélgetni, de érdemes felmérni, hogy kivel milyen mélységben érdemes megosztanod a gondolataidat.


Mit lehet válaszolni?


„Majd megváltozik” – Vagy nem… Majd kiderül.

„Senki nem nyitja majd rád az ajtót öregkorodban” – Hát akkor nem.

„Mi értelme akkor az életnek” – Pontosan ugyanaz, mint annak, akinek van gyereke.


Hogy én hogy reagáltam le, amíg még úgy volt, hogy nem feltétlenül akarnánk – vagy nem egyhamar – gyereket? Megértéssel. Az életben két fő drive van, ami minden élőlényben működik, így az emberben is: a lét- és a fajfenntartás. Egy gondolkodó ember számára ez aztán meg tud nyilvánulni kicsit nyakatekertebb formában, a létfenntartásból fakad a létfenntartás feltételeinek a megteremtése, így az anyagi javak halmozása, legyen ház, autó, nyaraló, meg ami belefér. A fajfenntartásból fakad az, hogy az ember meg akarja osztani az életét egy társsal, aztán esetleg gyereket akar.


Nem csoda hát, ha mások számára furcsa, szokatlan, „kijavítandó hiba”, ha valaki nem ebbe az irányba megy. A létfenntartáshoz kapcsolódó témáknál talán nem annyira, de a gyerekvállalásnál igen. És ez önmagában talán nem is baj. De az ember attól ember, hogy képes az alapvető ösztönein, drive-jain felülemelkedni ha kell, illetve ha akar. Lehet, hogy valakinek olyan elhivatottsága van, hogy szellemi téren akar nyomot hagyni a világban a halála után, nem a DNS szintjén egy gyerekben. És lehet, hogy valaki úgy gondolja, hogy nem akkora baj, ha a halála után nem marad fenn semmi utána. Van képes ezt megérteni, képes arra, hogy ne kijavítandó hibának lássa ezt, képes arra, hogy belássa, hogy attól, hogy valaki más utat jár be, attól még nem biztos, hogy az az út rossz, és nem kell a jó útra vezetni, még akkor sem, ha ő nem járná a te utadat, és meg van győződve arról, hogy *számára* a gyerekvállalás az egyetlen jó út. Van, aki meg nem képes elfogadni, hogy valaki valamiről máshogy gondolkodik. Tisztelettel, de rövidre kell zárni akkor nála ezt a témát. Nem kell megértetni, ha nem megy.


> „Mi értelme akkor az életnek”


Így, hogy van egy másfél éves gyerekem, azt kell mondjam, hogy az ember életében nagy örömöt tud okozni egy gyerek. Nyilván az embernek mindjárt céljai, feladatai, felelőssége lesz, az ember hétköznapi teendői jönnek maguktól, nem kell gondolkodni, hogy mivel üsse el az idejét. Ez lehet, hogy sokaknak ütemet, ritmust adott az életnek, ezért is érzik jobban magukat.


Másrészt gyereket nevelni nehéz. Egy csomó nehézséget kell megoldani, erőt, energiát, kitartást kíván. Sokak számára ez meg a teljesítmény élményét adja. Hasonlóan ahhoz, ahogy egy nagyobb cél elérése is erőt, energiát, kitartást kíván és teljesítmény elérni az adott célt.


De – elnézést a megfogalmazásért – utódot nemzeni és felnevelni egy állat is tud. Nyilván az ember élőlény, így számára is ugyanúgy fontos a lét- és fajfenntartás drive-jából fakadó dolgokat megélni, nem is lebecsülendő ez, de ez nem életcél, nem emberi tulajdonságokat, emberi kvalitásokat igénylő cél. Jó nyilván van ilyen aspektusa is, de egy vagy több gyerek megszülése és felnevelése azért eléggé soványka életcélnak, annak ellenére is, hogy tényleg becsülendő erőfeszítés. (Ez egyébként a visszájára is fordul, mikor apuka/anyuka pont azt látja a gyerekében, hogy ha neki nem is sikerült elérnie, vagy egyáltalán kitűznie valamiféle életcélt, majd a gyereke el fogja érni. „Apád nem doktorált le, tehát neked kell.” Remekül el lehet vele rontani egy gyerek kvázi egész életét.)


Szóval én köszönöm szépen, remekül elvagyok az apa szerepben, igyekszem is megállni a helyemet ezen a téren. Régebben is szerettem a gyerekeket – egy ideig tanítottam néptáncot –, és úgy voltam vele, hogy tényleg nagyok aranyosak, viccesek, kedvesek, de tök jó, hogy aztán idővel a szülők hazaviszik őket. Úgy gondoltam, hogy ebben én ezt a gyerek kérdést kielégítően megéltem, de a helyzet úgy hozta, hogy lett gyerekem. És ez tök jó. De nem borít el a rózsaszín köd, nem tudnám azt mondani, hogy „ez volt életem legjobb döntése”, annak ellenére, hogy jó, hogy így alakult. Viszont nem, ez nem életcél, számomra továbbra is maradt egy csomó tanulandó és teendő, amit életcélnak tartok, amire igyekszem időt szánni ezután is, így a gyereknevelés mellett.


És továbbra is úgy vagyok vele, hogy ha valaki gyerekvállalás nélkül akarja leélni az életét, akkor hajrá, ha be tudja az így felszabadult energiát, időt csatornázni valami társadalmilag hasznosba, akkor tök jó, ha nem, hát akkor meg nem.

2021. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Hu kettes , jó sokat írtál , igazából teljesen jókat . Szóval köszönöm a válaszod :)
2021. jan. 26. 05:44
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is van gyerekem, 35 évesen lett az első, aztán mégegy. Amíg nem volt, addig voltak akik beszóltak emiatt. Mondjuk azt nem mondtam, hogy soha nem akarok gyereket, szóval inkább csak olyanokat mondtak, hogy "már ideje lenne", vagy "nem akartok gyereket?"

Egyébként a "majd megváltozik" az előfordulhat,de nem tudom mi értelme ilyeneket mondani, ilyen alapon azt is mondhatná, hogy vigyázz, mert lehet, hogy holnap elüt egy autó, lehet, hogy kirúgnak a munkahelyedtől, lehet, hogy leég a lakásod, meg 100 oldalon keresztül sorolhatnám, hogy mik lehetnek a jövőben, akár jó, vagy rossz dolgok. A "mi értelme akkor az életnek" hasonló értelmetlen beszólás. Mondjuk mi van akkor, ha egy orvosnak nincs gyereke, de a munkájával megmenti pár ember életét. Akkor van értelme? De természetesen nem kell orvosnak lenni ehhez, más területen is lehet értelmet adni az életnek.

2021. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Kedves 4es nagyon szépen köszönöm a válaszod .
2021. jan. 26. 12:36
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Én se akarok gyereket, és pont ugyanezeket szokták mondani nekem is.

A válaszaim rájuk:


"“Majd megváltozik “


Dehogy fog! Ha mégis, az már nem én leszek.


"“Senki nem nyitja majd rád az ajtót öregkorodban”


Nem akarok olyan sokáig élni.:)


“Mi értelme akkor az életnek “


A tanulás! Hiszen benne van a kérdésben a válasz. "ÉRTELME"!

Az az értelme hogy megértsük, minél jobban.


28/F

2021. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Ezt még csak megmagyarázni sem lehet , úgy sem értik meg . Tanulás ? 😀😀 ugyan már

Ezek az emberek a gyereken kívül semmi életcélt nem látnak

Köszönöm válaszod

2021. jan. 27. 04:47
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

"a sajátodat majd szeretni fogod"

"a gyerek az úgyis jön, ha jönni akar"

" pedig tudom, hogy remek anyuka lennél"

2021. jan. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Kedvenceim ezek is 😂😂😂😂 idegtépő

Köszönöm a válaszod

2021. jan. 27. 18:58
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

4-es vagyok.

Szerintem egyébként nem azért mondják, mert nincs más életcéljuk. Inkább azt gondolom, hogy a társadalmi nyomás hatására, gondolkodás nélkül beálltak a sorba, gyereket kell szülni. Persze általában szeretik a gyereküket, de amikor hozzád hasonlóval találkoznak, akkor felébred bennük az irigység, a szabadságod iránt. Ez hülyeség, mert nekik elvileg megvan a maguk boldogsága(a gyerek) de ugye a szomszéd fűje mindig zöldebb.

2021. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!