Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyerekmentes társaim !!...

Gyerekmentes társaim !! Milyen ikonikus mondatok , kijelentések hangzanak el azoktól az emberektől , akik szerint nem is nő aki nem akar gyereket ?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a gyerekeket , nem is akarok , sosem akartam , van párom is és boldogan élünk így . De valahogy ez nagyon sok embernek nem tetszik , és kéretlenül beleszólnak az életembe

Pl : “Majd megváltozik “

“Senki nem nyitja majd rád az ajtót öregkorodban”

“Mi értelme akkor az életnek “ ( ez a személyes kedvencem , nem állok neki magyarázni , mert úgy sem értené😀)


Szóval kedves gyerekmentesek , ti miket szoktatok kapni illetve hogyan reagáljátok le ?



2021. jan. 25. 22:28
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Kedves 4es

Szerintem is némi irigység lehet ezekben a mondatokban , főleg nők részéről. Most minden sertés nélkül írom ezt . Ezeket legtöbbször azok mondják,akik már nagyon leharcoltak(külsőleg ) és már minden mindegy nekik . A férjüket meg szemmel ölik, ha megnézik a szépet. Aztán szemet szúr nekik valaki ,akinek talán “jobban bejött az élet “ és elkezdenek személyeskedni is.

2021. jan. 27. 21:13
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen mondatokat szoktam kapni:


"Még ilyen önzést??? És a nemzettel kapcsolatos kötelességeidre nem gondolsz? Elfogy a nemzet!!"

"Ha öregen és betegen fekszel majd az ágyban, ki fog neked egy pohár vizet nyújtani?"

"Miért akarod kikímélni magad? Mindenkinek áldozatot kell hozni a jövőért, a társadalomért!!"

2021. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

12es

Ez az örök pohárvizes a kedvencem

Vagy a ketyegő biológia óra 😂😂😂😂

2021. jan. 29. 10:09
 14/32 anonim ***** válasza:
90%
De én visszakérdeztem: Figyelj, a Te három gyereked közül az egyik Angliában él, a másik Németországban telepedett le, a harmadik pedig már több mint 15 éve Ausztriában dolgozik. Mindhárom külföldön éli az életét, ott tervezik a jövőt. Akkor Neked hiába van három gyereked, Neked sem fog senki sem egy pohár vizet nyújtani!
2021. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

igazad van , de akkor meg jönnek azzal,hogy attól még ők letettek valamit az asztalra és mert nem voltam önzők...

Ok

Amúgy pont,hogy önzőség gyereket vállalni.

2021. jan. 29. 10:57
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki azért vállal gyereket, hogy legyen, aki majd őt öregkorában ápolja, az valóban önzés. Meg szívás is, hiszen a fél Magyarország elszakított családokból áll, a családok ötven százalékában külföldön élnek a gyerekek.
2021. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

4/10-es vagyok.

Már gondolkodtam azon, hogy a gyerekvállalás önzőség-e, mert sokszor olyan érvek vannak a gyerekvállalás mellett, amiket itt többen írnak, hogy senki nem nyitja rád az ajtót, nem ad egy pohár vizet, stb. Meg nagyon jó érzés, amikor a gyerek odabújik, érezzük, hogy szeret minket. Dehát ez is lehet, hogy önzőség. Viszont amikor szerettünk volna gyereket, akkor nekem eszembe sem jutott, hogy ezekért legyen, vagy a hazáért😃. Egyszerűen egy érzés volt, hogy szeretnék gyereket, sétálni akarok vele, aztán állatkertbe vinni, elvinni a Balatonra, hegyekbe, tengerpartra, megölelni, meg ilyesmik. Azóta sem jutott eszembe soha, hogy milyen jó lesz majd öreg koromban, mert lesz aki segít, vagy hogy én ezzel megtettem a hazámért a dolgomat.

2021. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez ütötte ki a biztosítékot:

- Hát igen, van aki kutyát tart, van aki gyereket!


Csak ő nem tudja, hogy miért nincs gyermekem.

2021. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
18-as! Kutyád van? Gyereked nem lehet, vagy nem akarsz, mert nem mindegy
2021. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok.

Kutyám van, gyermekem nincs, mert nem lehet. Örökbe fogadni pedig nem szeretnék.

2021. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!