Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miert tortenik ez, es hova...

Miert tortenik ez, es hova fog vezetni?

Figyelt kérdés
Minden 2010 utan keszult film, sorozat tele van homoszexualis szereplokkel, meg ha nem is illik bele pl. az adott korba, vagy helyzetbe. (Ugyanez a helyzet a mexikoi, fekete, azsiai es egyeb nemzetisegu karakterekkel, ha odaillenek, ha nem, mindig elokerulnek) Nem ertem most miert eroltetik ezt ennyire, van valami felsobb cel? Nincsen semmi bajom a mas beallitottsagu vagy nemzetisegu emberkkel, de az hogy az ember torkan igy nyomjak le ezt a pc kulturat, inkabb ellenszenvet kelt mint rokonszenvet. Erdekel masok velemenye is hogy mit gondolnak errol, egyaltalan eszre veszik-e? Nem elitelni akarom, csak megerteni, (vagy legalabb megprobalni).

2021. febr. 3. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Szándékosan túltolja a liberális közösség, hogy elfogadóbb legyél.

És persze, ha egy szót is szólsz ez ellen, azonnal mondhatják, hogy rasszista, gyűlöletkeltő vagy, ez a végső cél.

2021. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ja-ja.... :( érzékenyítés...

devianciakultusz. :(

2021. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Harcnak fogják fel, és ezért erőltetik. Meg akarják változtatni a közgondolkodást valamiféle "nagyobb jó" érdekében. Felszólalnak a kirekesztés és a gyűlölködés ellen, noha ők is ezt gyakorolják azokkal szemben, akik nem értenek egyet ezzel a módszerrel.
2021. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Figyeljük meg, hogy minden akciófilmben a hős fekete, a gonosz pedig fehér ember. Direkt nyomatják, de szerintem ez is el fog múlni. Régen az igazi férfi hősök cigarettáztak. Később már csak a gonosz szereplők, most már ők se. Ezek egyfajta irányzatok, attól függ, hogy épp mit akarnak elfogadtatni a nézőkkel.
2021. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több célja lehet.

1.Több embert szólít meg, vonz,esetleg többen tudnak azonosulni a szereplőkkel.

2. Az USA filmipara egyre jobban törekszik, hogy bebizonyítsa, hogy mindenkit elfogad. Bár már szerintem is túl tolják, de ezt senki nem meri kimondani, úgyanis, akkor egyből rasszista/homofob lesz, csökken a nézettsége, kevesebb megbízást kap. Illetve,mivel Amerikában sokáig elnyomásban éltek,illetve megkülönböztetésnek voltak kitéve a más bőrszínűek, ezért ezzel akar kompenzálni, illetve buzdítani a fiatalokat az elfogadásra.

3.Sokáig nekem sem tetszett, hogy sok film nem korhű pl. a bőrszín miatt.De rájöttem, hogy ha nem egy teljes mértékben korhű darabról pl. ismeretterjesztőről van szó, akkor mennyire lehet baj, ha nem kinézet alapján válasszuk a szereplőket, hanem játék, karakterrel való érvényesülés alapján.Pl volt egy fantasy sorozat, ami nagyon tetszett, de az egyik szereplő, nem hasonlított a könyvel szereplővel, de annyira jól játszott, hogy nem is zavart. Ezzel egy baj van azonban, a fiatalság sokszor a kevésbé korhű filmeket nézi,ami félreinformálja őket,mint pl Európában Jézust is fehérek ábrázolják, pedig ő színes bőrű volt, bár fura, hogy ezen kevesebben akadnak ki, mint, ha egy színes bőrű egyén kap fehér szerepet.


Ha továbbra is így folytatódik, szerintem azok, akik ezeket nem preferálják át fognak térni más kultúrák pl Ázsia, Török sorozatokat. Nem hiszem hogy irányt váltana az amerikai filmipar, vagyis a közeljövőben tuti nem.

2021. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Oda nem illésre az egyik legjobb példa a Timeless sorozat. A lényege, hogy egy csoportot küldenek vissza az időben minden epizódban különféle korokba, különféle küldetésekre. És az egyik szereplő (a csoport egyik tagja) fekete. Tekintve, hogy az esetek jó részében az 1960-as éveknél régebbre mennek vissza, így nem túl praktikus egy feketét alkalmazni ilyen munkára. Ezen az sem változtat, hogy néha konkrétan van is ebből problémájuk. Hiszen evvel számolhattak, amikor színesbőrűt is bevettek. A lényeg, hogy visít róla, hogy a píszí miatt kellett.


A másik felkapott dolog remake-k és rebootok esetében, hogy egy, az eredetiben férfi mellékszereplőből nőt csinálnak. Ha "színesíteni" vagy "melegíteni" nem vagy hajlandó, akkor ezt legalább minimum elvárják tőled. Ha a három közül egyiket sem teszed, akkor egy rasszista, homofób, hímsoviniszta barom vagy.

2021. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!