Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mások is használják a bacon...

Cipirippi kérdése:

Mások is használják a bacon szalonna kifejezést? Helyes ez így?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Használják, de nem helyes, de a szalonna egyik fajtáját jelenti, szóval érthető.
2021. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Én felesleges okvetetlenkedésnek tekintem azt, amikor belekötnek emberek ilyen dolgokba.

Valóban nem szabályos. De ki zavar.

Média, médiák, Csatorna-csatorna, gomba gomba stb. És?

A firmális logika is gyakran megbicsaklik.

Felszállok a vonatra. Szárnyak nélkül.

A szalonnák közötti eltéréseket szerintem sok háziasszony sem tudja pontosan. Pl. mi az eltérés a bacon és a császár között.

Ráadásul az angol bacon általában szalonna. Nem tudok angolul, de nekem a fordító mindenféle szalonnára a bacont, illetve azt tartalmazó összetetelt ad ki.

2021. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem a helyes - nem helyes kérdése.

A bacon az szalonna angolul. Pont.

Disznón való elhelyezkedése alapján van hasaszalonna, oldalas, karaj, hát. Elkészítés szerint pedig császár-, csécsi-, zsír-, kolozsvári- és még ki tudja milyen szalonna létezik.

Amit Magyarisztánban bacon néven árulnak, az gyakorlatilag császárszalonna, annyi a különbség, hogy már fel van szeletelve.

Ez nem hiba, ez nem nyelvtani kötözködés, ez egy teljesen felesleges idegen szó átvétele pusztán divatból, és mint ilyen, jogosan jár neki a belekötés.

2021. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
A szalonna nálunk gyűjtőnév, többféle lehet, a bacon meg a hasaalja szalonnát jelenti ha jól tudom. De az angoloknál nem nagyon tudok masik szót a szalonnára. Igazából mindegy, érthető és kész.
2021. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

"a bacon meg a hasaalja szalonnát jelenti ha jól tudom"

Rosszul tudod. Oldalas, főzve. Pont, mint a császár. Minek rá még egy szó? Miért nem vesszük át az oroszból is, meg a franciából is meg a szuahéliből is a szalonna kifejezést? Tipikusan olyan szó, aminek nincs értelme, hogy átvegyük, mert nem rendelkezik többlettartalommal.

2021. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

A bacon és a császár között (és itt most kizárólag a hazai értékesítést véve) az az eltérés, hogy a baconon nincs rajta a bőr, és csak szeletelve kapható.

A császár bőrös, lehet szeletelt is, meg darabban is.

2021. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Kivéve amikor mégis rajta van a bőr...

Miért nem hívjuk bread-nek a szeletelt kenyeret, cheese-nek a szeletelt sajtot, ham-nek a szeletelt sonkát? Logikus lenne, nem?

2021. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Ez olyan ,mint a De viszont vagy az ámdebár
2021. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Frászt. Azokat használjuk már párszáz éve, a bacon viszont 20 éve lett divatossá téve, mikor megjelentek a gyorsétteremláncok kínálatában a bacon-ös burgerek. Mert ciki lett volna szalonnának nevezni. Előtte a magyar nyelvben ismeretlen volt a bacon kifejezés (látod, még nem is magyarosodott az írásmódja). Teljesen feleslegesen lett egy idegen szó beerőltetve, abszolute nulla jelentésbeli eltéréssel.

Ismét megkérdem: miért nem hívjuk bread-nek a szeletelt kenyeret, cheese-nek a szeletelt sajtot, ham-nek a szeletelt sonkát?

2021. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Azért nem hívjuk breadnek a kenyeret, mert azért nem vagyunk TELJESEN hülyék vagy nem merjük azonnal vállalni, hogy az angol nyelv -mivel birodalmi érték- sokkal szebb/jobb/hasznosabb, mint saját anyanyelvünk.


Rákényszeríthetjük a szalonnacsomagolók közösségét a bacon elhagyására. A pénzünkkel, hogy nem vesszük a termékeiket.

2021. febr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!