Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak itt keresztények?

Vannak itt keresztények?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én ugyan nem gyarapítom eme csoportot, de hogy ne lennének már?
2010. aug. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én keresztény vagyok Római katolikus 100%-ig már 4éves koromtól járok minden vasárnap a templomba
2010. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vannak
2010. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem csak pár dolog érdekelne a megtérésről és egyébről.
2010. aug. 16. 19:42
 5/12 anonim ***** válasza:
szia ,én is az vagyok ,szivesen válaszolok kérdésedre (ha tudok)
2010. aug. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem csak az szeretne, hogy hogyan lehet megtérni? Mondjuk a családi körülményeim ehhez elég rosszak... de szeretnék megtérni, erre hogyan lehetne esély? Gyülekezetbe sajnos nem tudnék eljárni, mert nagyon későn van vége (este 11-kor), az mennyire számitana? Bibliábol milyen Bibliát kell olvasni? Nekem katolikus bibliám van, de azt hiszem az nem jo.
2010. aug. 16. 20:39
 7/12 anonim ***** válasza:

A megtérés nem köthető semmilyen "gyülekezethez". :) A megtérést egy adott történés (egy prédikáció, egy lelkigyakorlat, egy baráti beszélgetés, egy keresztyén tábor stb.) is "előidézheti". :) De lehet egy hosszabb folyamat eredménye (nálam ez volt), de szerintem ez nem olyan, hogy az ember elhatározásából jön, mert ha te eljutottál idáig, hogy "szeretnél megtérni", az már maga a megtérés (legalábbis ezesetben, amiről írsz.)

Az utolsó hozzászólásodból arra következtetek, hogy nem a történelmi egyházak egyikéhez (katolikus/református/evangélikus) szeretnél csatlakozni, de bocsánat, ha tévednék. A kései időpont és a Bibliás kérdésedből vettem ki. Az, hogy rk. Bibliád van, miért lenne gond? Minden Biblia ugyanazt írja, max. más szavakkal. :)

Nálam a megtérés (ahogy írtam is) hosszú folyamat eredménye volt, nem tudnám konkrét időponthoz kötni, mert annyira csak úgy "jött magától". :) Evangélikus középsuliba jártam, és ennek a légkörnek, közösségnek stb. köszönhető, hogy egy addig a vallás iránt abszolút közömbös emberből egy leendő teológushallgató (és remélhetőleg lelkész) vált. :)

Szóval én részemről arra kíváncsi lennék, hogy milyen gyülekezetről van szó?

Ja és hogy ne legyen teljesen off: igen, vannak. :)

2010. aug. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen jol gondoltad, nem ezekhez szeretnék csatlakozni. Van egy keresztény család a közelemben és igy ők inditották meg bennem ezt, hogy én is szeretnék olyan lenni mint ők. Ebben a család menynire befolyásolhat?
2010. aug. 17. 01:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a jó elhatározáshoz :)Mindenesetre talán jobb ,ha a gyülekeztben teszed fel inkabb ezeket a kérdéseket. Itt könnyen összezavarhatnak külömbözö világnézetü emberek.

Mindnféleképp szügség van arra,hogy elmenj a gyülekeztbe,mert ott tudsz csak növekedni a hitedben.Bár jó lenne tudni melyik is az a közösség (...)

Szerintem kérd Istent ,hogy vezessen el oda téged,ahol Ö látni akar,mert Ö a jó pásztor! (ezt velem is megtette )

2010. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a Károli Bibliát tudnám ajánlani,de kezd az ujszövetséggel.
2010. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!