Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyház mért tesz...

A keresztény egyház mért tesz úgy, mintha a nácik/neonácik nem lennének (lettek) volna keresztények?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 19:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Papíron lehettek keresztények, de hogy Jézus szégyelli magát miattuk, az holtbiztos.
2011. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
24%

Ez neked most miért is baj? A nacionalista felfogás nagyon is elfogadott a keresztény egyházak terén, lásd pl. Romániát.


Nálunk is terjednie kellene a nacionalizmusnak, mert ennek a balliberális hozzáállásnak nem lesz jó vége.

2011. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%
Magyarorszagon fontos volt az egyhaz de Nemetorszagban Hitler ellenük volt.Nem neztek jo szemmel,hogy nagyon vallasos voltal...azert tesznek ugy
2011. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
covenant: én nem vagyok szélsőjobbos. Egyházi kritikának szántam a kérdést, hogy milyen képmutató az egyház és és próbálják a szőnyeg alá söpörni a múltat, míg 1-2 fundamentalista minimum annyira tud gyűlölködni mint a nácik.
2011. nov. 9. 21:19
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
(szerzetesek is kerültek koncentrációs táborokba)
2011. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem is rád értettem, kérdező, hanem általában a nácikra, tehát, akik tele vannak gyűlölettel és embertársaikat ki akarják irtani származásuk miatt, ne játsszák az eszüket a kereszténységgel. Természetesen vannak olyanok is, akik nem nácik, de mégis képmutatóak a vallásosság terén.
2011. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Tudod valójában mit is jelent nacionalistának lenni? Mert nekem nem egészen tűnik úgy :S. A csak nacionalistának semmi köze sincs a gyűlölködés és a hasonló átlag ember fejében berögzött dolgokhoz. Ha átmész Szlovákiába, vagy Romániába ott az emberek sokkal nagyobb hányada nacionalista sőt tovább megyek. Ceausescu idején élte a fénykorát a román nacionalizmus, és mindezt az ortodox egyház közvetítésével.
2011. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem gondolkozzál előbb és utánna kérdezzél.:)

A keresztények Jézus Krisztus követői és az evangéliumot hirdetik nem a fajgyülöletet.

2011. nov. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
19%
Én még nem találkoztam ilyennel. Már a csapból is a mocsok náczizás folyik.
2011. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Osszekeveritek a BIBLIAI keresztenyseget es a katolikus egyhazat. A ketto nem ugyanaz. Az egyhaz POLITIKAT folytat. Es - mit tegyunk, ha egyszer ez az igazsag - gyakorlatilag NEM szallt szembe a hitlerizmussal.
2011. nov. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!