Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A párommal meg romlott a...

Vadasz70 kérdése:

A párommal meg romlott a kapcsolatom és kiakarja rakni a holmijaimat a a lépcső fordulóba azt mondja az viszi aki akarja.Megteheti ezt? Vagy csak bírósági úton ? Mi együtt éltünk évekig volt tartózkodásim is de lejárt közben.

Figyelt kérdés

#Élettársi probléma
2021. febr. 14. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Parodnak finoman fogd meg a futyijet ... es majd megenyhul :)
2021. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kié a lakás?
2021. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki elviszi - felel érte a párod. Bajos lesz bizonyítanod, mit vittek el...
2021. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező aki férfi és a páromé a lakás tehát a hölgyé
2021. febr. 14. 19:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kirakhat a lakásból.
2021. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én azt értem hogy a személyemet igen de cuccát az utcára?
2021. febr. 14. 19:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a cuccaidat is kirakhatja.


A tartozkodasi hianyabol ugy sejtem nem unios orszag allampolgara vagy. Mivel hazasok sem vagytok, es a jelekbol itelve latni sem akar, vagy probalj kibekulni vele es kuldj el a cuccokert valakit, vagy mondj le roluk. Jogod ugyan lenne hozzajuk, csak epp lehetoseged ervenyesiteni azokat, na az nincs.

2021. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ejnye, pont Valentin napon? Nagyon rossz fiú lehettél, ha a csaj bepöccen e jeles napon 😀
2021. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bérleti szerződésed, ami pl. egy szobára vonatkozik, akkor nem. Ha csak simán odaköltöztél hozzá, de nem vagy bejelentve, tehát a személyidbe más cím van írva, akkor csak te jöhetsz ki belőle rosszul. Nemrég Tasnádit is megbüntették emiatt. Nem lakhatsz olyan helyen, amelyre nem vagy bejelentve, mert félrevezeted a hivatásos szerveket.
2021. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A tartózkodási cím, még ha érvényes is, akkor sem érint tulajdonjogot; ahogyan más lakcím sem.

Ha van szerződésetek, ami alapján vannak feltételei annak, hogy az ingatlan tulajdonosa kitegyen, akkor azokkal védekezhetsz; amennyire és ameddig lehetőséget ad rá a szerződés.

Ha semmilyen jogcímed nincs – lejárt tartózkodási cím esetén még ráutaló magatartás sincs, hogy beleegyezett az ottlakásodba; de ha érvényes lenne, akkor is bármikor mondhatja, hogy takarodj -, akkor rendőrt hívhat, hiszen semmilyen jogalapod nincs ott lenni. És felőle viheted a holmid, ahova akarod, nem neki kell gondoskodnia sem a szállításról, sem a helyről, ahova viheted.

Ha kirakja a holmid és őrizetlen marad, vagy kárt okoz benne, akkor károkozásért perelheted.

Ha van elszámolni valótok (rezsi, beszerzések, javítások, háztartási munka stb.), abban vagy megegyeztek, vagy pereskedtek. De, ez az ottlakhatásod nem érinti.

2021. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!