Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amerikában az államok országok...

Amerikában az államok országoknak számítanának ha nem lennének államok?

Figyelt kérdés
Mert benne van a nevében Amerikai EGYESÜLT Államok
2021. febr. 15. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hasonló az analógia, mint EU esete, ami szintén egy államközösség. Vannak törvények amik minden államra vonatkoznak, és a szuverén államok ettől még hozhatnak saját törvényeket a közigazgatási határaikon belül.
2021. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, előtte kicsit féltem feltenni a kérdést, mert azt hittem hogy hülyének néztek:D
2021. febr. 15. 15:30
 3/4 anonim válasza:

Képzeld el úgy az USAt, mint az egész európai kontinenst (kb. ugyanakkora). Ami az USAban egy állam, nálunk egy ország. Ebből van 50+ 1 szövetségi kerület. A szövetségi kormány hoz egész országra kiterjedő törvényeket, amik a hierarchiában nyilvánvalóan a helyiek felett állnak. Az alkotmány a legmagasabb szintű, majd a szövetségi törvény, majd az állam alkotmánya, majd az állam saját törvénye, majd pedig a megyei/városi rendeletek.

Egy off kérdés: az amerikaiak nem tudják az összes államot és buták, mi? Te tudod az összes európai ország nevét? :)

2021. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én tudom😁
2021. febr. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!