Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy kvarcóra is lehet ugyanoly...

Egy kvarcóra is lehet ugyanolyan időtálló?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni róla interneten, hogy egy mechanikus óra generációkon át öröklődhet, de mi van akkor, ha én egy kvarcórát örököltem, mondjuk az édesapámtól és szeretném hogy az unokáim is azt használják?

2021. febr. 20. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor gyorsan indíts el egy unoka projektet.
2021. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

40 éves automata órám két mozdulat és azonnal indul. Heti 1-2 percet késik, vagy siet. Ma már nem használom, csak nagyon végszükségben, mert nem tetszik a dizájn.

A felhúzós mechanikusok kicsit problémásabak.

Egy jó minőségű kvarcóra lehet időtálló, ha nem rohad bele az elem. 2-4 évente cserélni kell lehetőleg normális órással.

Mindkét esetben sokat számít, ha vízmentes az óra -nem megy bele a por.

2021. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Időtálló miért ne lehetne? Ha nem rohad bele az elem, akkor elég sokáig tart, mire lebomlik.

Amire te gondolsz, az szerintem inkább az értékállóság.

Egy mechanikus óra egy nagyon precíz készülék, sokszor kézi munkával összeszerelve, ez egy olyan értéket ad hozzá az elkészülés során, ami nem vész el. Sőt, minél ritkább, minél komolyabb a készülék, annál inkább megsokszorozódik ez az érték.

Egy gyárban automaták által összeszerelt műanyag tucattermék újkori értéke közel nulla - a felhasznált anyagok függvényében akár a pár Eurót is elérheti. Mivel tömegtermék volt a maga korában, ezért el kell telnie némi időnek, mire ritkasággá válik és az újkori értéke elkezd többszöröződni - de ugye a nagyon kevésnek a többszöröse is kevés, szóval úgy tippelem, párszáz év is el kell teljen, mire értékes holmi lesz.

2021. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak, mert úgy hallottam, hogy ha elromlik a szerkezet, akkor ezt nem nagyon lehet javítani.
2021. febr. 21. 08:49
 5/6 anonim ***** válasza:
De nem is nagyon van, ami el tudna romlani benne...
2021. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem kell tűző napra ill. vízbe tenni még egy búvárokat sem.
2022. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!