Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek baj ha cigány vagyok?

Szerintetek baj ha cigány vagyok?

Figyelt kérdés
Mindenki engem piszkál, szerintetek?

2021. febr. 20. 22:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
6%
10# nyald is ki a kisebbségi seggét
2021. febr. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
23%
11 attól még menj vissza ahonét gyüttél mert te úgy tartozol ebbe az országba mint a kis fröcsögös szájú cigány ivadék... :P
2021. febr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
9%
érettségi meg van? vagy az luxus? azt hittem csak a cigányoknál...
2021. febr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:

Kicsit konkrétabban ki tudod fejteni, hogy mivel, mikor és hogyan bántanak?


Idegenek, vagy ismerősök, kollégák, barátok?


Alapból mindenki a tapasztalataiból, a környezetében elhangzókból általánosít. Amivel szerintem nincs is baj.


Kellenek ezek az "előitéletek", a mindennapi élethez, túléléshez.


Engem korábban párszor átvertek taxisok. Azóta már jobban odafigyelek milyen társaság autójába ülök be, mobiltelefonnal a távolság függvényében kiszámolható a díj nagyságrendje stb. Idönként be be próbálkozik 1-1.


Ügye nem minden taxisofőr genyó, de kell az ovatosság.


Előitéletekkel mindenkinek meg kell küzdeni. Pl. egy állásinterjún, munkahelyen stb.


Alapvetően meg kell különböztetni az ismerőst az ismeretlennel. Cigányok már engem is többször raboltak ki, így azért igyekszem távolságot tartani. Ugyanakkor vannak cigány munkatársaim is. Vannak akik bizonyítottak, lehet rájuk számítani is.


Dolgoztam külföldön. Nem volt könnyű magyarként. Ugyanakkor néhány hét, 1-2 hónap után már leraktam az asztalra, a kollégáim is látták, mire vagyok képes, mire számíthatnak és egy idő után már sörözni is elhívtak.


Ha valaki lekezelő volt mert magyar voltam, akkor nem őt szídtam, hanem azokat a bunkó honfitársaimat, akik miatt kialakult ez a vélemény a másikban. Próbáld meg te is így hozzáállni. Szerintem segít.

2021. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
14 hát igen amikor kiderül hogy külföld utálja a magyarokat mert hát sok jó tapasztalat... és igen mindenkit a tettei alapján kell megítéli de nem kell általánosítani sem azaz rá vágni mindenkire hogy már pedig az mert találkozott 1-2 rossz esettel...
2021. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Dehogy baj én is az vagyok.
2021. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

Akkor van joguk sértegetni, leminősíteni téged, ha cigányként viselkedsz (úgy beszélsz, lopkodsz, erőszakoskodsz, rumlis vagy stb..) Ha ezek egyikének sem felelsz meg, akkor nincs joguk téged piszkálni, bántalmazni téged cigányságod miatt.


A cigany is tud viselkedni magyar ember módjára, és a fehér ember is tud cigány módjára videlkedni.


Be kell bizonyítanod, hogy nem vagy olyan mint a legtöbb roma. Pl: ne káromkodj, ne legyél rumlis, gondoskodj a személyes higiéniaról stb..


Hidd el, hogy sokkal "felsőbb rendű" leszel ez miatt (szerintem)

2021. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
65%

17 mi az hogy cigányként viselkedni? kicsit kapj a fejedhez -_-"

cigányként viselkedni teljesen más mint amire te gondolsz! úgy minden ember tud viselkedni ez a nevelés és értékrendek hiánya (a lopásnak is vannak szintjei mert megint más hogy valaki azért lop mert kétségbeesett helyzetben van a környezete az állam meg nem segít és megint más ha azért lop mert ezt az élet vitelt akarja csinálni mint pl budapest polgármestere és maga a magyar kormány!)

meg megint csak mi az hogy a legtöbb roma? te talán láttad a legtöbb romát vagy csak 10-20 romát és ekkor már le vonod hogy mindegyik olyan?

jobb ha megnézed a francia spanyol és andaluziai cigányokat aki mind zenéből (flamenco) élnek generációk óta

szintén megnézheted a horvát cigányokat akik meg kereskedelemből élnek szintén generációk óta...

a káromkodás és az igénytelenség megint nem cigány dolog! nem is tudom mit képzelsz magadról hogy ezeket a jelzőket azonosítód a cigányokat...

nem tagadom vannak olyan cigányok szép számmal de megint vannak normális cigányok szép számmal ahogy vannak trash magyarok is akiknek semmi közük a cigányokhoz és azok társaságához


cigányként viselkedni megint más ahogy mondtam az egy kultúra ami közelebb van a spanyol-olasz kultúrához valamint az indo-iráni kultúrához is...

2021. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"meg megint csak mi az hogy a legtöbb roma?"


Mert a legtöbb olyan és kész, tényeken nem lehet vitatkozni.


-minden települést szétb#sznak ahol elszaporodnak

-szociális elősködök

-90 éves nagyikat erőszakolnak,kínoznak meg

2021. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
19 hol élsz te? A cigányokat meg ne keverd ossze a beasokkal mert annyi közük van egymáshoz nekik mint a magyaroknak a finnugorokhoz
2021. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!