Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem érzem magam...

Mit tegyek ha nem érzem magam jól és már arra is rájutottam hogy megölöm magam.. Szoktam magam vagdosni is. A családom is leszar és kamu barátaim vannak. 18 év alatt vagyok, tini. Nem maghalni akarok csak nem akarok így élni... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. febr. 27. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz!
2021. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változtatni mindig lehet, nagyon fiatal vagy, előtted az egész élet.


Ahogy írtad, nem meghalni akarsz, csak elégedetlen vagy a jelenlegi életeddel, ez egy megoldható dolog.


Gondolkodj el a jövődön, most merre tartasz, a suli, ahova jársz megfelel-e az elképzeléseidnek, nagyjából mivel akarsz foglalkozni.. stb.. Ez rengeteg idő, de néha el kell gondolkodni komolyabban.

Ha el tudsz képzelni olyan helyzeteket, amikor boldog lennél a jövőben, az már egy jó kiindulópont.


Próbálj ki minél több dolgot, ne mondd azt előre, hogy úgysem fog sikerülni.


És itt nagyjából meg is állok, mert vadidegenként ennyit lehet elmondani nagyjából. Ha úgy érzed, hogy nincs kiút, vagy egyedül nem fog menni, egy jobb pszichológust bátran megkereshetsz, ha valakinek elmondhatod a problémáidat, az már magában rengeteget segít.


Kitartás! :)

2021. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt teheted, hogy átvészeled ezt az időszakot. Tininek lenni nem könnyű: ha valami sikerül, extázisban vagy; ha meg csalódás ér, összetörsz és depressziós leszel. 20 felett már kiegyensúlyozottabbá fogsz válni és nem fogsz minden csalódást tragédiának tekinteni.
2021. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem. Már meg van hova megyek középsuliba (budapest) és az nekünk vagy 6 órára van innen így eltudom felejteni ezeket. De még tiniként nem tudok elmenni pszichológushoz mert azt nem szeretném hogy a szüleim megtudják hogy vannak ilyen "problémáim". Faluba lakok nincsenek barátaim itt és így nem élvezhetem az életem hogy a faluba járkálok😕
2021. márc. 1. 06:47
 5/6 anonim ***** válasza:

4: nincs iskolapszichológus?


Elvileg minden iskolához tartozik valaki, aki ellátja ezt a feladatot...

2021. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs iskolaszpichológusunk
2021. márc. 2. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!