Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem kommentel senki...

Miért nem kommentel senki Wattpadon ?

Figyelt kérdés

Egy pár napja írok Wattpadra de sajnos itt is csak azt tapasztalom, hogy mindenki magával van elfoglalva. Csak elvárják a figyelmet, a kommenet , az olvasást de hogy másnak adjanak ilyesmit azt már nem.

Miért ilyenek az emberek ? :(



2021. febr. 28. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert kismillió történet van a Wattpadon, úgyhogy nagy eséllyel nem kerülik a történetedet, hanem meg sem találják.


Egyébként mindenhol úgy van, hogy sokkal kevesebb a komment, mint a nézettség. Ezzel nem lehet mit kezdeni, mert senkitől sincs jogod elvárni, hogy visszajelezzen a történeted alatt.


Mondd csak, te minden egyes sztorihoz kommenteltél, amit eddig valaha olvastál? Ha csak egyet is kihagytál, máris értelmetlen a nyafogásod, mert rád is vonatkozik az egész.

2021. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Igen. Képzeld én kommentelek. Mert én gondolok arra hogy az lehet hogy jol esik az irónak. Nem csak elvárom hogy nekem irjanak.

2021. febr. 28. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy!


De attól, hogy te mindenkinek írsz, nincs jogod elvárni, hogy más is így tegyen. Persze, jó lenne - de mindekinek szíve joga nem kommentelni.


És honnan veszed, hogy ők meg elvárják? Az esetleges olvasóid túlnyomó része valószínűleg nem is ír. Nincs mire kommentet várjanak.


Illetve wattpadon nagyon megtévesztő a nézettség száma. Elég megnyitni az oldalt, és máris számolja - tehát olyanok is belekerülnek a statisztikába, akik elolvassák az első bekezdést, rájönnek, hogy ez nekik nem tetszik, és utána ki is lépnek.


Ha van 30 megtekintésed, annak a fele valószínűleg végig sem olvasta a fejezet.

2021. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3


Elvárják. Ez alap mindenközössegi oldalon. De azt sem értem , hogy valakinek folyamatos olvasója vagyok és még annyi sem jut eszébe hogy ő is legalább egy mondatban kommenteljen az én sztirim alatt. Na pl innen tudom hogy mindent csak elvárnak. Én szívesen irok kommenteket csak úgy is ... de azért hébe-hóba megfordul a fejemben hogy minek is ha egyszer ök meg rám sem néznek ...

2021. febr. 28. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha találok egy történetet, ami nekem tetszik, azonnal írok egy szívmelengető kommentet az írónak. Olyan jó visszaolvasni, mikor megköszöni, hogy feldobtam a napját.


Szóval csak így tovább! Ha te kommentelsz, folytasd! Egyszer talán a többiek is rájönnek, hogy egy-egy rövid üzenettel mennyit segíthetnek.

Én már rájöttem :D

2021. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5


Na igen ez az ! Pont ezért szoktam én is irni kommentet. Mert én tudom hogy jol esik. És minek van komment funkció ha nem azért hogy ird meg ha tetszik valami. Rohadtul nem értem azt a logikát aki úgy olvas hogy igazából nem is érdekli. Mert nyilván nem érdekli ha 2 szót sem tud róla irni ...

2021. febr. 28. 21:35
 7/9 anonim válasza:
100%

A Wattpadon írás egy nagyon érdekes folyamat. Rengeteg türelem kell hozzá. Több mint másfél éve kezdtem el egy történetet Wattpadon, azóta rengetegen megtalálták, de sokkal kevesebben olvasták el az egészet. Nem panaszkodom, azért a lassan tízezer a megtekintés, úgyhogy ez maradjon is ennyiben. A kommentek száma viszont 413, abból legalább 100 az enyém, szintén 100 a barátnőmé. Két-három hónap után kaptam meg az első kommentemet. Erre számítani kell.


Ezzel az egésszel arra akartam kilyukadni, hogy légy türelemmel. Nem kell mindenhová kommentelni, én sem tettem, mert Wattpadon nem is olvasok. Sőt, eleinte ott is akartam hagyni, mert 0 volt a visszajelzés. Egy-egy rész után nyugodtan írd oda, hogyha tetszett akkor írják meg a véleményüket, stb. De semmiképp ne erőltesd. Ha jó a sztori, akkor idővel megtalálják és lesz visszajelzés is 😉

2021. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Lehet egy kicsit késő most válaszolni, és egészen megosztó is leszek, viszont szerintek sokat vársz el az emberektől.


Természetesen mindenkinek jól esik, ha kapnak visszajelzést a kreálmányukra, és szép dolog, ha te is otthagyod a nyomod egy-egy feltörekvő írópalánta története alatt, viszont azt elvárni, hogy ha te megteszed, maga az író is megtegye nálad olyan, mintha azért tennéd, hogy ezt visszakapd. Az alkotónak csak annyit kell tennie, hogy elolvassa a hozzászólásod, nem a történeted, majd arra válaszol, hiszen számomra ez a tisztelet jele. Egy köszönöm is elég.


Viszont azt nem várhatod el senkitől, hogy visszajelzést adjanak. Valaki nem meri megtenni, van, akinek nincs rá annyi ideje, majd elfelejti, és van, aki szimplán csak nem szeretne, ezt pedig tiszteletben kell tartani. Egy-két nap után egyébként sem lesz több száz nézettséget, csillagod és hozzászólásod, mivel ehhez rengeteg türelem, munka és idő kell.


Igen, munka. Ki kell alakítanod a saját olvasótáborod, hirdetned kell magad, jóban kell lenned más írókkal. Természetesen ez nem kötelező, van akinek enélkül is megy, viszont nem minden esetben.


Egyébként meg ne haragudj, ilyen lekezelő stílus után nem is szeretnék neked például írni hozzászólást, mivel kritikus alkat vagyok, és tapasztalataim szerint, ezt nem igazán fogadják jól az emberek. Te pedig látszólag olyan alkat vagy.


Egyébként meg magadnak írj főként. Természtesen nagyon kevés eset van, amikor az egyén teljesen magának alkot, viszont én azt tapasztaltam, nem igen fogsz normális kritikát kapni, ami után elindulhatsz a fejlődés felé, a dícséret meg jól esik, csak semmit se ér. Fejleszd magad, ennyit tudok tanácsolni

2021. máj. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm utolsó, teljesen egyetértek! A kérdező azt állítja, hogy ő önzetlenül kommentelget mindenkinek, de érzem a szavain hogy nem igaz. Olyan lekezelően beszél, hogy én tutibiztos nem is olvasnám a történetét, nem hogy kommentelnék alá.


Amúgy meg kérdező, most tényleg azt hitted, hogy „pár napja” írsz Wattpadra, és egyből lesz tízezer rajongód meg kommentelőd? Ezt te sem gondoltad komolyan, nemár. Hirdetni kell a sztoridat, ez ugyanolyan mint pl. ha instán szeretnél influenszerkedni vagy bármi, akkor sem találnak rád csak úgy a követők. 😂 Hirdetni kell és tenni értük. Aztán amikor lettek követőid, azért kell tenni, hogy megtartsd őket.

2021. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!