Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nyomozós könyveket...

Milyen nyomozós könyveket bírnátok ajánlani (felsősnek)?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek nyomozós könyveket olvasni mert izgalmasak és most újabb példányok után kutatok. Már felírtam párat, ami jónak látszik: Balatoni nyomozás, Alma, Drifter, Könyvvadászok, Időfutár (esetleg még a Tudás könyvei és az őrzők). Örülnék ha tudnátok valami jót ajánlani.

2021. márc. 11. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Szabó Tünde: Balla Adrienn könyvsorozatát olvastam és Agatha Christie-től az ABC gyilkosságokat.


Az őrzők sem volt rossz. Bár ott nem igazán a nyomozás a lényeg, mert tudod, ki a bűnöző, és hogy mit fog elkövetni (az ő szemszögéből is vannak fejezetek).


Az Időfutárban sem feltétlenül a nyomozás a lényeg, bár nekem eszméletlenül tetszett, voltak jó csavarok!


16/L

2021. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. :)
2021. márc. 11. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Sherlock Holmes: A sátán kutyája


Rejtő: Az Elátkozott Part


Ízelítő:

"Anyám neve napja volt minden baj okozója. A festői Oranban vesztegeltem éppen, állás nélkül, durva lelkű kapitányom miatt, ugyanis a Pokróc nevű háromárbocoson teljesítettem szolgálatot mint másod-alkoholcsempész. Istentelen, erőszakos fráter volt a kapitány, nagy testi erejével sűrűn visszaélt, lelketlenül ütött, és nem nézte hová. Valami csekélység miatt megrohant az a barom, beverte az orromat, és fejbe ütött egy léccel. Mert szívtelensége, ha kínt okozhatott, nem ismert határt. Csak nehezen sikerült elkerülnöm a további brutalizálást. Közben a fél szemére világtalan lett. De a bordáihoz nem nyúltam. Azok akkor törtek be, amikor a csigalépcsőn legurult a fenékbe. Erről én nem tehettem. Rendes hajón a lépcsőnyílásokat csapóajtóval fedik.

A civódás után nem maradhattam tovább szolgálatában, és ott álltam a kies Oran festői éhségében, fillér nélkül. Egy matróz. Írásaim sem voltak. Régi ellenségem, a bürokrácia megfosztott ettől a fontos matrózkelléktől.

Szerencsére néhány üzlettársam és barátom éppen szabadlábon időzött a városban, és mint nagy tisztelői az antik műveltségnek, egy karthágói eredetű ciszternában laktak a kültelkek mögött. Tuskó Hopkinstól tudtam meg ezt, miután találkoztunk egy ismerős orgazdánál. Tuskó Hopkins tömzsi volt, de nem kövér, és egy nézeteltérés alkalmával valamivel az arcába vágtak, hogy az orra apró lett, és egészen vörös. A hangja recsegett, mintha egy századot vezényelne állandóan, keménykalapját a tarkójára tolta, egészen apró szivarokat szívott, bizonyára másodkézből, és rendkívül csámpás volt."

2021. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2021. márc. 13. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!