Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feladványos kérdés, szerintete...

Feladványos kérdés, szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, hogy mérgező gombát ettél egy erdőben, amihez az ellenszert egy béka szervezete termeli, abból is csak a nőstény. Csak úgy lehet megkülönböztetni a nemeket, hogy egyedül a hímek brekegnek hangosan. Magad előtt látsz egy farönkön egy békát, ami nem csinál semmit. Magad mögül meghallasz egy brekegést, és amint hátrafordulsz meglátsz 2 békát egymás mellett. Csak ez egyikhez van időd odafutni mielőtt megöl a méreg. Tehát eredetileg a megoldás azt mondja, hogy érdemesebb a 2 békához menni, mert nagyobb eséllyel lesz nőstény az egyik. Mivel nem tudjuk melyik a hím, ezért vagy bal oldali hím és a jobb nőstény, vagy a jobb oldali hím és a bal nőstény, vagy mindkettő hím. Ez 2/3-os esélyt ad nekünk, míg az egyedül lévő béka csak 50%. Én azonban vitatnám ezt a megoldást. Csak azért, mert nem tudjuk melyik brekegett még nem lesznek jobbak az esélyeink. Ha mondjuk láttam volna, hogy a bal oldali brekeg, akkor azt egyből kitudnám zárni és 50% esélyem lenne, hogy a mellette lévő nőstény. Tehát szerintem mindkét esetben 50% esélyem van, bármelyikhez is megyek. Rosszul gondolom? Szerintetek?:D

2021. márc. 18. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a példa, mint az ajtós feladvánnyal. Matematikailag levezethető, hogy 2/3-ra nő az esélyed akkor, ha 3 lehetőség közül az egyiket elveted, és kettő marad.

[link]

2021. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érdekes, sőt érthető miért is nő meg az esély, főleg a 100 ajtós példánál. Csak a józan ész meg kicsit mást diktál és akkor jönnek a nagy kérdések :D
2021. márc. 21. 18:13
 3/3 anonim válasza:
Igazad van
2021. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!