Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angolul van értelme a maindo...

Angolul van értelme a maindo szónak vagy a main do kifejezésnek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Hol hallottad ezt? Szerintem rosszul írod, mert ennek így magában semmi értelme.
2021. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a do főnév is, hát akár lehetne is ilyen kifejezés.
2021. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De nincs, szóval tárgytalan.


Őszintén, nekem az egyetlen ötletem ez alapján a Mando lenne, mint a Star Wars-os Mandalorian rövidítése, de azt egész másképp ejtik.

2021. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

De mondom, hogy van. Nyilván nem azért, mert nincs. Legalább a gyanú felkelhetett volna benned, oszt egy perc lett volna utánanézni. Ehelyett maradtál a saját ostoba levedben ringatózva. És még rá is erősítesz, hogy igen, te nem tudod, tehát jobban tudod. :D

És még van pár kétagysejtes, aki le is pontoz, mivel nullához több kell. :D Jól mondta Hatházi a Showder Klubban, hogy: ugye, hogy a sötétség gyorsabban terjed, mint a fény?

2021. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor áruld már el, hogy mit jelent, mert én bepötyögtem a szótárba meg a gugliba is, és nem adott ki semmit. Ahelyett, hogy itt a magas lóról taknyolsz, inkább akkor mondd meg, mi az a "main do", ha már ekkora aggyal áldott meg a sors, édes szívem. Ennyibe telne.
2021. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit kívántam hozzá szólni, megtettem már: Mivel a do főnév is
2021. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Magyarul fogalmad sincs, mit jelenthet a maindo. Kösz, hogy tisztáztad!
2021. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A do-t szokták használni főnévként tevékenységre,főleg Amerikában. Egyik isnerősömtől hallottam aki ott élt,szóval lehet fő/főbb tevékenységek
2021. márc. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7, azért, mert te lusta voltál megtalálni, attól még nem a vágyálmaid szerint működik a világ. Látod, mit írt #8? Most már a gépi civilizáció végéig itt éktelenkedik a tudatlanságod és! a rosszindulatod bizonyítéka. A tudatlanság az sosem baj senki sem lexikonfejjel született, én azt nem bírom, ha nagy mellénnyel társul.

Én egyébként netes angol (értve: nem amerikai) szótárban néztem utána, nem volt jelölve, hogy amerikai szóhasználat. Pontosabban az volt odaírva, hogy British informal.

2021. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sőt, annyira informal, hogy múlt héten eszembe jutott, és megkérdeztem egy Angliába sűrűn járó angol nyelvet tanító tanárt, aki azt mondta, persze, tele van vele az ország, hirdetések, hogy we organize dos, stb.

Ez meg most arról jutott eszembe, hogy épp előjött egy Ken Bruen könyvben:

There's a bit of a do at the hotel.

Mondja a temetés végén a szervező, meghívva az összejövésre a temetésen megjelent szereplőt.

2021. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!